Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Začínajúci youtuber odkazuje: SK/CZ YouTube teš sa, Štefan prichádza!

Stefan2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Absolvent Filmovej  a Televíznej fakulty na VŠMÚ len prednedávnom rozbehol svoju kariéru na Youtube. Viac o ňom a o jeho plánoch nájdete v nasledujúcom rozhovore.

Akým smerom chcete posúvať vašu tvorbu ?

Štefan: Moja tvorba bude patriť rozhodne k tým strihovo zaujímavejším, keďže som filmový strihač. Baví ma práca s emóciou diváka, čiže prekvapenie, radosť, dôvera, láska, ale aj strach, hnev, znechutenie, či smútok. Budem robiť všetko preto, aby z každého jedného videa človek niečo z menovaného určite pocítil. Inšpirácií medze klásť nebudem, pretože úplne chápem, že v YouTube svete treba byť aj sčasti prispôsobivý a občas naskočiť na silnú virálnu vlnu.

Aký má mať odkaz a čím má byť odlišná od ostatných tvorcov?

Štefan: Každé jedno moje video obsahuje a bude obsahovať skryté myšlienky, ku ktorých rozlúšteniu sa treba nad ním celkovo trošku zamyslieť. Mnoho youtuberov robí prvoplánové veci, situačné veci, ktoré ale nemajú hĺbku. No nie je to škoda? Ja si stále hovorím: Uč tak, aby nikto nevedel, že učíš. Vždy tam dám odkaz pre svet.

Štefan, prečo to robíte?

Štefan: Každá produktívna práca človeka šľachtí. V priebehu tvorby určite naberiem istotu pri prejave. Avšak dúfam, že sa mi podarí zmeniť aj tie nudné “videoblogy” spravodajských stránok, tie tam bacnú neotrieskaného redaktora, o ktorom máte pocit, že každú chvíľu zaspí – úplne bez energie. Pýtate sa, že ako ich zmením? Buď budem pre nich príkladom a inšpirujú sa, alebo ma zamestnajú A samozrejme, bolo by super, keby sa mi YouTube podarilo rozbehnúť ako primárnu záležitosť.

Sledujete tvorbu v zahraničí?

Štefan:  PewDiePie je klasika. Ale pokiaľ niekto nemení štýl svojej “šou”, nevydržím byť jeho stály divák. Toto sa mi stalo aj s mnohými CZ & SK Youtubermi, nebavia ma. Samozrejme sú aj svetlé výnimky. Naposledy som sa namotal na Lady Ziku, Patru Bene, Miškine Bullshity, ZléhoZaja, Sajfu & Duklocka.

Chceli by ste robiť  aj niečo, čo na SK ešte nie je ale v zahraničí áno ?

Štefan: Viem, čo ma zatiaľ príliš neberie, sú to let’s playe, ale ktovie, čo bude o pár mesiacov. V poslednej dobe ma dosť zaujali videá, v ktorých ľudia nerobia nič iné, iba jedia. Je to upokojujúce a človeku pri tom aj viac chutí jesť. Nepraktizujem to, ale bol som pri tom hladný. Či to budem robiť tu u nás na Slovensku? Haha. Možno jedno video skúsim a uvidím reakcie.

Ako zatiaľ rastie váš počet odberateľov?

Štefan: Myslel som, že to pôjde rýchlejšie, ale za 3 mesiace mať 200 odberateľov a na ten počet videí, čo mám, je možno nie až tak zlý výsledok. Necíťme z toho nejakú nenásytnosť prosím, ale tvrdosť k sebe samému. Som dosť sebakritický a ak číslo nerastie rýchlejšie, tak zrejme som netrafil klinec po hlavičke a samozrejme ešte tu je aj fakt, že ľudia zrejme nemali dostatok času na vybudovanie si vzťahu smerom ku mne. Ale ak ide o počet odberateľov, neprikladám tomu až takú váhu. Dôležité je robiť kvalitný obsah, reagovať na videá iných (aby vás ľudia začali registrovať) a ten “hype” raz príde. Avšak, dosť ma štvú niektorí YouTuberi, ktorí majú státisíce odberateľov, no nevedia využiť potenciál svojich divákov. Alebo takých 19 000 odberateľov? To je už ako počet obyvateľov mesta Senec, mimochodom odtiaľ pochádzam.

Foto: www.imgur.com

Ktoré videá sú od vás najviac úspešné?

Štefan: Sketchovo-poučné. Človek pobaví, no pritom poradí alebo teda tie, ktoré vyzerajú ako-tak kultivovane a dajú sa, vďaka svojej poučnosti, zdieľať aj do serióznejších internetových komunít. Je to len o tom, na ktorú komunitu to viete nasmerovať. Urobil som video o vysokej škole a keď som ho dostal medzi stredoškolákov a vysokoškolákov – vtedy bolo úspešné. Treba mať určenú cieľovku a potom to ide. Aktuálne sú moje videá pre ľudí tak od 14 do 24 rokov.

Študujete na Vš, v akom odbore ?

Štefan: Mám 24 rokov a pracujem. Vyštudoval som filmový strih na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Je veľká škoda, že v týchto kruhoch sa youtuberstvo obchádza, ba priam odsudzuje a pritom je to veľmi silné médium, ktoré má čoraz väčší dosah na ľudí a hlavne pôsobí na mladých, ktorým sa názor na svet iba formuje.

Čo vás priviedlo k tomu, aby ste začali točiť videá?

Štefan: Natáčal som už v rokoch 2005-2006. Trošku ma mrzí, že som s tým asi v roku 2009 sekol. Asi to bolo potrebné. Myslím, že mi pauza rozhodne prospela, no Gogo má už jeden a pol milióna Teraz sa ale vraciam v plnej sile a SK/CZ YouTube teš sa, Štefan prichádza! Haha.

Ako ďaleko ste schopný pri tvorbe zájsť?

Štefan: Až tam, kde to bude ešte znesiteľné. Mám isté zásady a viem čo je ľudskosť. Moja aktuálna pracovná pozícia a aj tie budúce, o ktoré sa tiež budem uchádzať možno raz, ma držia na uzde. Ak to niekedy bude už príliš, určite to budem cítiť, nielen zo strany fanúšikov. Uvidíme, čoho sa ľudia chytia.

Ktorú výzvu by ste nedokázali prijať?

Štefan: Hlavne, aby nešlo o život a dá sa všetko.

Začínajúci youtuber Štefan svojim budúcim fanúšikom odkazuje: ,,Ďakujem Vám veľmi pekne za rozhovor Najky.sk. A milí čitatelia, vám vopred ďakujem za prípadnú konštruktívnu kritiku, hodnotenia, komentáre, odoberania. Tieto veci ma skutočne vedia nakopnúť a motivovať do ďalšej tvorby. Kritika je super, vďaka nej sa človek posúva. Podporujte svojich obľúbených youtuberov, odvďačia sa vám.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Jana BartošováDátum 16. marca 2017Zdroj www.youtube.com Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: