Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné objavy na povale 2. časť. Hitlerove nahrávky, diamanty, či figúrka za 5 miliónov dolárov

6 9 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.dw.com www.nydailynews.com
reklama:
reklama:

Niektoré veci prežijú väčšinu svojej existencie pokryté prachom a pavučinami, úplne zabudnuté. Vo väčšine prípadov to nie je nič strašné, ale niekedy je to naozaj veľký problém. Od pokladov až po čisté nočné mory, také bývajú objavy na povale.

Vrecia peňazí

Josh Ferrin žijúci v Utahu si konečne kúpil svoj vlastný dom.. Samozrejme si poprezeral všetky miestnosti, ale čo našiel, keď hľadal vhodné miesto pre svoje náradie, by nečakal. Keď prehľadával garáž, objavil na strope zvláštne vyzerajúci panel, z ktorého trčal kúsok koberca. Ako otca ho napadlo, že by tam mohol byť priestor, kde by sa hrávali jeho deti a tak pokračoval v skúmaní. Objavil niekoľko krabíc. Keď ich otvoril, našiel ich plné zrolovaných peňazí. Rodina začala peniaze počítať, ale skončili pri 45000 dolároch. Josh však bol asi najlepším človekom v histórii, pretože peniaze si nechcel nechať a všetko vrátil rodine predošlého majiteľa bytu. Povedal, že chcem byť príkladom pre svoje deti.

abcnews.go.com

Hitlerove nahrávky

Lew Besymenski bol kapitán ruských vojsk, keď sa druhá svetová vojna blížila ku koncu. Ocitol sa v nacistickom veliteľstve v Berlíne, kde našiel fascinujúci objav. Množstvo krabíc plných Hitlerových osobných vecí, ktoré boli všade a Rusi si niektoré z nich zobrali ako suveníry. Oveľa neskôr, v roku 1991, Lewova dcéra Alexandra išla na povalu hľadať rakety na badminton. Namiesto rakiet našla škatuľu označenú ako Fuhrerhauptquartier. Obsahovala Hitlerove osobné nahrávky. Bol tam Wagner, Beethovenove sonáty pre klavír a prekvapivo aj Peter Tchaikovsky, Alexander Borodin a Sergei Rachmananinoff- teda autori označení nacistami ako podľudia. Hitler bol veľkým milovníkom hudby a kým žil vo Viedni, do opery chodil skoro každý deň.

www.dw.com

Figúrka za 5 miliónov dolárov

70 rokov bola na povale v New Yorku skrytá figúrka Faberge- veľmi malá, ale aj veľmi vzácna. Bola predaná na aukcii za 5,2 milióna dolárov, sčasti práve vďaka svojej fascinujúcej minulosti. Figúrka bola pôvodne vyrobená na žiadosť cára Mikuláša II pre jeho manželku Alexandru v roku 1912. Ako skončila táto cárska rodina, stratila sa aj figúrka. V roku 1934 sa objavila a bola predaná Georgovi Davisovi a z neznámych dôvodov zmizla opäť, až kým sa náhodou nenašla na povale v New Yorku. Existuje len 50 takýchto figúrok, ktoré sú ľahko zameniteľné s lacnými bytovými dekoráciami.

www.nydailynews.com

Diamanty

Diamanty nie sú len najlepším priateľom žien. Sú najlepším priateľom kohokoľvek a ešte viac, ak ich máte zadarmo. 50-ročná Angela Milner-Brown a jej 47-ročný manžel Angus si v roku 2006 na aukcii kúpili staré kreslo za 5 libier. Dvojica ale zistila, že je vo veľmi zlom stave a pretože nemali peniaze na opravu, skončilo kreslo na povale. Bolo tam šesť rokov, kým si Angus nepovedal, že je čas zbaviť sa konečne starých nepotrebných vecí. Rozpáral starú textíliu a pod štyrmi vrstvami zbadal nejaký lesk. Vo vnútri kresla boli skryté diamantové šperky. Angus bol romanticky založený a tak pri rôznych príležitostiach po častiach nosil šperky svojej manželke ako darčeky. Prešiel nejaký čas, kým sa priznal, odkiaľ diamanty pochádzajú.

www.telegraph.co.uk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 17. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: