Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné archeologické objavy Ameriky 1. časť. Indiánska jaskyňa, či Americké Stonehenge

Indian cave wv petroglyphs 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.wvculture.org
reklama:
reklama:

Väčšina ľudí považuje za začiatok histórie USA rok 1776, čo je však veľmi ďaleko od pravdy. V skutočnosti má Amerika za sebou tisícky rokov histórie. Kto tam teda žil? Čo tam zanechal? V tomto článku sú najzaujímavejšie a najzáhadnejšie archeologické objavy všetkých čias.

Indiánska jaskyňa s petroglyfmi

V Harrison County v Západnej Virgínii je malá jaskyňa, ktorá bola preskúmaná v 19. Storočí. Vnútri tejto jaskyne je mnoho neuveriteľných prehistorických petroglyfov. Petroglyf je obraz vytvorený opracovaním povrchu kameňa rezaním, dlabaním, tesaním a obrusovaním. Tieto petroglyfy zobrazujú celý rad zvierat ako štrkáče a ryby. Indiánska jaskyňa je jedinečná vďaka svojmu úžasnému zakonzervovanému stavu a archeológovia ju opisujú ako prakticky nezmenenú. Rytiny v jaskyni sú kuriózne tiež pre použitú červenú farbu, ktorú možno vidno na mnohých postavách. Podľa archeológov sú petroglyfy prácou skorých domorodých Američanov, ale nevedia identifikovať, o akú kultúru išlo. Podľa hrnčiarskej hliny nájdenej v jaskyni je zrejmé, že bola obývaná medzi rokmi 500 až 1675. Podobne ako u iných petroglyfov je motivácia pre ich vytvorenie neznáma a záhadná.

http://www.wvculture.org/shpo/nr/pdf/harrison/76001937.pdf
www.wvculture.org

Americké Stonehenge

Neďaleko Salemu v New Hampshire ležia trosky toho, čo mnohí pokladajú za praveké hradisko dnes známe ako Americké Stonehenge. Na tomto mieste sú mnohé kamenné komory, steny a iné horninové štruktúry. Miesto vyvoláva búrlivé diskusie medzi vedcami a archeológmi ohľadom toho, aký je pôvod a účel tohto komplexu. Najvýznamnejšia teória hovorí, že domorodí Američania postavili miesto pred 2500 rokmi a po stáročia bolo používané na náboženské obrady. Iné populárne teórie tvrdia, že stavby boli postavené írskymi mníchmi okolo roku 1000. Dodnes je záhadou, kto a prečo postavil tieto kamenné stavby.

http://listverse.com/2016/11/16/10-us-archaeological-discoveries-shrouded-in-mystery/
listverse.com

Poverty Point

V Louisiane existuje rozsiahly komplex pozemných prác známych ako Poverty Point. Komplex sa skladá z radu mohýl a hrebeňov postavených domorodými Američanmi niekedy medzi rokmi 1700 až 1100 pred naším letopočtom. Čo robí Poverty Point takým zaujímavým je fakt, že je to jediný známy príklad tak obrovskej výstavby dokončenej v dobe lovecko-zberačskej spoločnosti. Nikto presne nevie, na aký účel toto miesto slúžilo. Niektorí archeológovia naznačujú, že sa tu konali pravidelné slávnostné príležitosti, podľa iných miesto bolo trvalo osídlené. Tiež nie je známe, ktorá kultúra sa zaslúžila na stavbe tohto miesta, pretože tu bolo nájdených niekoľko artefaktov, ktoré však neodkazujú na žiadnu konkrétnu kultúru.

http://www.crt.state.la.us/dataprojects/archaeology/povertypoint/index.html
www.crt.state.la.us
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 29. novembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: