Strašidelné objavy na povale 1. časť. Funkčné granáty a bomby, či hlava kráľa Henricha IV

Zdieľať
Povala.jpg

Niektoré veci prežijú väčšinu svojej existencie pokryté prachom a pavučinami, úplne zabudnuté. Vo väčšine prípadov to nie je nič strašné, ale niekedy je to naozaj veľký problém. Od pokladov až po čisté nočné mory, také bývajú objavy na povale.

Vnuk

Rovnako ako pivnice, aj povaly môžu byť strašidelné. Predstavte si, že nájdete na povale mŕtvu myš. A teraz si predstavte, že na svojej povale nájdete mŕtve telo. Nie len tak hocijaké mŕtve telo, ale telo niekoho, koho ste poznali a milovali. Takúto nočnú moru zažila 65-ročná Zanobia Richmond z Erie v Pensylvánii. Keď stará pani počula hore na povale buchot, išla sa pozrieť, čo to spadlo. Našla rozkladajúce sa telo svojho vlastného vnuka Dyquaina Rogersa. 21-ročný Dyquain zrazu záhadne zmizol v roku 2014. Všetky pátrania po ňom boli neúspešné a rodina veľmi dúfala, že ich milovaný mal proste len po krk života v Erie a odišiel. Čo sa skutočne Dyquainovi stalo ostáva stále záhadou. Pritom jeho posledný status na Facebooku, ktorý napísal deň pred zmiznutím naznačuje, že bol z niečoho nešťastný.

Granáty

Štyri plne funkčné granáty boli objavené na povale domu v Oak Creek v Milwaukee. Viete si predstaviť, že niekto si myslel, že je dobrý nápad odložiť štyri granáty niekomu nad hlavu? Alebo že niekto zabudol, kam si odložil granáty? Po prvotnom šoku z nálezu zavolal majiteľ domu políciu a granáty detonované. Tento nález nie je pritom jediný. V roku 2016 stavbár objavil opäť na povale bombu z druhej svetovej vojny. Našťastie takéto bomby nikomu nad hlavou nevybuchli.

3 8 1.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Grenade#/media/File:RGD5_b.jpg

Hlava kráľa

Tv producent Stephane Gabet prehľadával raz povalu Jacquesa Bellangera, keď našiel ľudskú lebku. Ukázalo sa, že zachovaná lebka má 400 rokov a nepatrila len tak nejakému chudákovi. Po podrobnom vedeckom skúmaní vedci a výskumníci hlavu priradili k Henrichovi IV, ktorý vládol Francúzsku od roku 1610. Ako sa hlava kráľa ocitla zabalená na povale ostáva záhadou. Je ale známe, že revolucionári znesvätili kráľovu hrobku 183 rokov po jeho smrti a hlavu oddelili od tela. Kde bola hlava nie je známe, až kým okolo roku 1900 francúzsky pár nekúpil hlavu na aukcii a následne ju nepredal v roku 1955 za 5000 frankov Bellangerovi.

4 9 1.jpg
http://www.medievalists.net/2015/07/the-strange-mystery-of-the-kings-head-henry-iv-of-france-1553-1610/

Nepodpísaný Van Gogh

Čo mali Picasso, Warhol, Caravaggio a Van Gogh spoločné? Áno, všetci boli veľkí umelci, ale všetci namaľovali maľby, ktoré sa stratili v čase a keď boli znovuobjavené, priniesli ich objaviteľom bohatstvo. Dielo The Sunset at Montmajour bolo objavené mužom z Nórska na povale jeho domu v roku 2013, ale veľmi sa o zabudnutú maľbu nezaujímal, pretože ju nepokladal za pravú. Vlastne, keď ju v roku 1991 našiel a spýtal sa na názor expertov z Van Goghovho múzea, po preskúmaní mu povedali, že maľba je falošná, keďže na nej chýbal podpis. Ale o pár rokov neskôr, vďaka vyspelejším technológiám, bola maľba preskúmaná opäť a prehlásená za pravú. Po chemickej analýze, X-ray skúmaní a preskúmaní Van Goghových listov jeho bratovi, mohla byť maľba pripísaná Van Goghovi.

5 9 1.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Sunset_at_Montmajour#/media/File:Sunset_at_Montmajour_1888_Van_Gogh.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom