Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bláznivé fakty o sexe zo staroveku 2. časť. Ako vyzerali prvé sexuálne hračky, či fungovanie bordelov

Joachim_beuckelaer_ _brothel_ _walters_371784.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org

Ľudia vždy hladia na minulosť ako na zlaté časy. Vtedy boli ľudia morálni, mladí rešpektovali starších, sex nebol na každom rohu. Ale faktom je, že ľudská povaha sa nikdy nezmení. Ak tu boli obdobia, kedy sa o sexe menej hovorilo a bol menej viditeľný, potom tu boli aj obdobia sexuálnych búrok, priam sexuálnych revolúcií v histórii ľudstva.

Bordely

Vo väčšine spoločností prostitúcia bola, ak nebola nelegálna, považovaná za niečo hlboko hanebné. Ale to nebol prípad Rimanov. Objavy v ruinách Pompejí nám umožňujú nahliadnuť do sveta rímskych bordelov. Namiesto toho, aby tieto budovy boli ukryté v tmavých vlhkých uličkách, hrdo sa hlásili k tomu čo sú, aby k sebe nalákali klientov. Dnu čakal človek, ktorý klientom hovoril, čo možno očakávať od ktorej ženy, ktoré boli v ponuke. Priamo vo vnútri boli nemravné obrázky, ktoré mali pomôcť tým, čo nemali takú predstavivosť alebo jednoducho len ukazovali klientovi, čo si práve kúpil. V Babylone to bolo ešte divokejšie. Podľa gréckeho historika Herodota, každá žena v Babylone aspoň raz za život musela ísť do chrámu Ishtar a slúžiť ako svätá prostitútka. Bolo jedno, aký bol zákazník a koľko ponúkol, museli mu poslúžiť. Niektorí vedci slová Herodota spochybňujú, ale je tu všeobecná zhoda, že pre niektoré ženy bola služba Bohu to isté ako sex s mužmi za peniaze.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_prostitution#/media/File:Pompeii-wall_painting.jpg
en.wikipedia.org

Sexuálne hračky

V roku 2005 sa archeológom v Nemecku podaril prekvapivý objav. Našli dvadsať centimetrový predmet tvrdý ako skala trčiaci zo zeme. Nielen veľkosť je obdivuhodná, ale aj vyrezávanie. Išlo o 26000 ročný falus. Niektorí výskumníci veria, že to bol prvý róbertko. Aj keď je to najstarší objav, vôbec nie je jedinečný. Penisy v životnej veľkosti z rôznych materiálov a v rôznych veľkostiach boli objavené skoro všade po svete. Dokonca sa našli aj drevené hračky, takže naši predkovia boli odvážnejší ako my dnes a nebáli sa nejakých triesok. Gréci sa tiež nehanbili a na svojich keramických výrobkoch zobrazovali ženy hrajúce sa s rôznymi hračkami. Jeden historik zaznamenal rozhovor dvoch žien, kde jedna sa snažila od druhej zistiť, kto jej vyrobil taký krásny kožený falus. Výrobcovia vibrátorov skrývali svoju totožnosť a náplň práce za bežné nenápadné povolania ako napríklad krajčír.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/01/19/stone-penis-28000-years-old_n_6499780.html
www.huffingtonpost.co.uk

Cestujúca maternica

Ak vás niekto obviní z toho, že ste hysterický, obviňujú vás z niečoho veľmi špecifického a zvláštneho. Prvý popis pochádza od starogréckeho otca medicíny Hippokrata, podľa ktorého hystéria žien bola choroba s množstvom rozsiahlych príznakov. Takmer všetko mohlo spôsobiť hystériu, ale vtedy bola na vrchole myšlienka, že hystéria je nedostatkom emočnej kontroly. Takže čo podľa ľudí kedysi spôsobovalo hystériu? Mala to byť maternica cestujúca po celom tele, čo je v dnešnej dobe absolútne absurdná predstava. Ale v antike bola maternica hlboko znepokojujúcim orgánom. Egyptské papyrusy opisujú lieky určené na navrátenie maternice na jej pôvodné miesto v ženskom tele. Podľa Platóna bola cestujúca maternica ako zviera, ktoré spôsobí zlo všade, kam príde.

https://en.wikipedia.org/wiki/Uterus#/media/File:Endometrial_fluid_accumulation,_postmenopausal.jpg
en.wikipedia.org

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 25. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme