Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bláznivé fakty o sexe zo staroveku 1. časť. Čo používali ako antikoncepciu a ochranu pred mučivým pôrodom?

3 3 2.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org

Ľudia vždy hladia na minulosť ako na zlaté časy. Vtedy boli ľudia morálni, mladí rešpektovali starších, sex nebol na každom rohu. Ale faktom je, že ľudská povaha sa nikdy nezmení. Ak tu boli obdobia, kedy sa o sexe menej hovorilo a bol menej viditeľný, potom tu boli aj obdobia sexuálnych búrok, priam sexuálnych revolúcií v histórii ľudstva.

Antikoncepcia

Pôrod bol pred objavením anestetík a modernej medicíny brutálnou, bolestivou a nebezpečnou záležitosťou. Euripides vo svojej hre nechal Medea prehlásiť, že trikrát radšej by svoju krajinu bránil len štítom ako by mal raz čeliť pôrodu. Preto niet divu, že ženy hľadali spôsoby, ako by zabránili hororovým pôrodom a mohli si užívať v posteli bez strachu. V tom čase išlo o to, že skrátka chceli mať sex bez rizika úmrtia pri následnom pôrode. A tak vynašli pre mnohé dnešné ženy neodmysliteľnú súčasť života- antikoncepciu. V starom Egypte okolo roku 1800 pred naším letopočtom sa objavil prvý pesar používaný na zabránenie počatia. Nasekaný trus krokodíla sa zmiešal s medom a soľou a „nasypal“ sa do maternice. To naozaj mohlo vytvoriť efektívne vražedné prostredie pre spermie, ale zároveň to bol aj zabijak nálady. Starí Rimania a Gréci mali príjemnejší spôsob ako zabrániť počatiu a bol dokonca taký príjemný, že takmer spôsobil zánik antikoncepcie. Silphium bola forma obrieho feniklu, ktorý sa používal takmer na všetky choroby alebo dokonca na kulinárske recepty. Bolo to však také efektívne a chutné, že jeho hodnota dosiahla úroveň striebra. Okrem toho nebolo možné ho kultivovať a dal sa nájsť len v prírode. Posledná stonka silphia bola videná za vlády cisára Nera. Takže teraz ženy musia hľadať antikoncepciu v iných uličkách supermarketov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Silphium#/media/File:Silphium.jpg
en.wikipedia.org

Znásilnenie zvieratami

Vystúpenia v rímskych amfiteátroch sú často dávané za príklad krutosti v spoločnostiach, ktoré samé seba videli ako najcivilizovanejšie. Krvou nasiaknuté piesky arén, umierajúci otroci donútení bojovať pred híkajúcim davom, to všetko formovalo predstavivosť verejnosti. Ale realita bola ešte horšia. Rimania milovali pozerať sa na to, ako je odsúdený ponižovaný. Jednou z metód bolo aj znásilnenie človeka zvieraťom. Básnik Martial zaznamenal úvodné vystúpenie v Koloseu. Opísal všetky usmrtené zvieratá aj gladiátorské zápasy. A napísal aj o udalosti iného charakteru. V gréckej legende sa Pasiphae zamiluje do býka, s ktorým splodí Minotaura. Sú tu odkazy na Carpophorus, čo bol odborný tréner, ktorý cvičil zvieratá na to, aby znásilňovali ženy. A podľa Martiala práve takýto „tréner“ bol zapojený aj do úvodného vystúpenia v Koloseu. Aj v diele Metamorfózy je príbeh o mužovi, ktorý sa premení na osla a má mať sex so ženami.

http://www.thejoyofshards.co.uk/picassiette/animals.shtml
www.thejoyofshards.co.uk

Pedofília

Väčšina z vás bude zdesená, keď sa dozviete, že prominentné postavy v dávnych spoločnostiach považovali dospievajúcich za neodolateľných. Platón hovorí, že známy filozof Sokrates zbožňoval visieť nahý nad mladými chlapcami, spať vedľa nich, objímať ich a pozerajúci sa s tým nemali najmenší problém. V Aténach v piatom storočí pred naším letopočtom bolo úplne prirodzené, že dospelí muži boli priťahovaní a fascinovaní mladými chlapcami. Existuje mnoho literárnych a umeleckých záznamov, ktoré ukazujú, že to bola bežná prax, aspoň u vyššej triedy. Starší muž zahŕňal chlapca darčekmi a bol to vzťah prospešný pre obe strany. Starší muž mal sex a mladšiemu sa dostávalo pozornosti a darčekov a bol predstavený vyššej aténskej spoločnosti. Tieto vzťahy boli krátke, zobrazované ako romanca od mája do decembra.

https://en.wikipedia.org/wiki/Athenian_pederasty#/media/File:Love_gift_-_Calyx_krater_Aegisthos_painter_ca_460_BCE.jpg
en.wikipedia.org

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 24. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,