Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sexuálne škandály v stredovekej Európe

10 abelard heloise fulbert 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.orgse_et_d%27Abélard.jpg

Čo sa týka sexu, bola stredoveká Európa celkom konzervatívna. Jeden biskup v 13.storočí dokonca zoradil päť najznámejších sexuálnych polôh od najmenej hriešnej po najviac hriešnu (misionár, lyžičky, sed, státie, „chrbtová“). Avšak ako za každej éry, aj stredovek má svoje sexuálne škandály.

ABELARD A HELOISE

Na začiatku 12.storočia bol Peter Abelard najslávnejším filozofom v Európe. Obrovské davy sa na neho obracali, keď hovoril a študenti mu platili, aby ich vychovával a učil. Čelil škandálu, keď začal spávať s jednou zo svojich študentiek- krásnou a žiarivou Heloise. Heloise bola neter Fulberta, kanóna z Notre Dame a zároveň to bol Abelardov prenajímateľ, ktorý bol rozzúrený, keď sa dopočul o Abelardovi a Heloise. Fulbert požadoval, aby sa pár zosobášil. Súhlasili, ale pod podmienkou, že ich manželstvo ostane v tajnosti. Ale keď Heloise porodila syna menom Astrolabe, Fulbert ich manželstvo odhalil na verejnosti. Heloise ho však poprela, čo Fulberta veľmi nahnevalo. Abelard radšej poslal Heloise do bezpečia kláštora, čo len pridalo na Fulbertovej zúrivosti. V roku 1117 skupina mužov vtrhla k Abelardovi a surovo ho vykastrovali. Abelard prežil a stal sa mníchom, aby bol v kontakte s Heloise.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Heloïse_et_d%27Abélard.jpg
commons.wikimedia.orgse_et_d%27Abélard.jpg

KRÁĽ, JEHO SYN, JEHO MANŽELKA A JEJ BRAT

Tento škandál zahŕňa Henricha, jeho syna Richarda Levie srdce a princeznú Alys Francúzsku. Alys a Richard boli ako deti zasnúbení a Alys bola poslaná v deviatich rokoch, aby žila pri Henrichovi. Keď mala Alys šestnásť rokov, Henrich odmietol nechať Richarda oženiť sa s Alys. Čoskoro sa rozšírilo, že Henrich si vzal Alys za svoju vlastnú. Pápež kráľovi hrozil exkomunikáciou, ak nenechá Richarda vziať si Alys. Kráľ Francúzska Ľudovít požadoval, aby buď došlo k dohodnutému manželstvu alebo chcel dcéru späť. Henrich s nechuťou súhlasil, avšak neoznámil dátum, kedy má k svadbe dôjsť a tak sa to opäť ťahalo dlhšiu dobu. Všetko sa ešte viac zamotalo, keď sa začalo hovoriť, že Richard mal pomer s Filipom, bratom Alys. Či to je pravda, či nie, Richard si odmietol vziať Alys za ženu, keď jeho otec zomrel, pretože Alys vraj už porodila jeho nevlastného brata.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#Richard I/s=DynamicRank/f=CTPIHVX
www.thinkstockphotos.com I/s=DynamicRank/f=CTPIHVX

KACÍRSKE LYŽIČKY

V neskorom stredoveku, kostoly sa stále viac obávali kacírov, ktorí sa odvážne priznávali ku všetkým druhom sexuálnych aktov a náboženských zločinov. V slávnom prípade sa nemecký kacír Lepzet priznal, že jeho sekta sa stretla v jaskyni, kde ich biskup vložil rukoväť striebornej lyžičky do jeho konečníka a použil ju potom na držanie obety. Po tom zhromaždení pobozkali zadok biskupa a mačacie konečníky a mali orgie. Muži s mužmi a ženy so ženami. Priznanie spôsobilo na verejnosti škandál, všetci boli šokovaní, hoci mnohí naznačujú, že Lepzet prikrášľoval alebo si to rovno celé vymyslel.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#cave/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 28. novembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme