Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné zvieratá z Austrálie, o ktorých existencii sa špekuluje

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Austráliu obýva množstvo desivých a jedovatých zvierat. K nim by sa mohli pripísať aj tieto nasledovné tvory, ktoré stretli ľudia na tomto kontinente. Ich existencia však nebola doposiaľ oficiálne potvrdená.

Morská príšera z ostrova Hook

Tento takmer neobývaný ostrov má krásne, nedotknuté pláže. Keď v roku 1964 Robert Le Serreca a jeho rodina prechádzali na člne týmto ostrovom, tak uvideli neznáme obrovské stvorenie ležať v plytkej vode.

Mysleli si, že príšera je mŕtva, a tak ju začali fotiť. Spoločník, ktorý cestoval s rodinou, skočil do vody a priblížil sa k stvoreniu, aby získal lepšie zábery. Vtedy sa enormná príšera pohla smerom k nemu a všetci sa radšej okamžite vydali na odchod.

Podľa opisu zviera vyzeralo ako veľmi dlhá a gigantická žubrienka. Mala hladkú, tmavú kožu, oči na vrchu hlavy a žiadne plutvy.

www.astonishinglegends.com

Beštia z dediny Euroa

Táto malebná dedinka sa nachádza v štáte Victoria. Popri jej vodopádoch sa nachádza malá železničná trať a cestička pre turistov.

V roku 1890 boli mnohí obyvatelia tejto dediny terorizovaní záhadným 9-metrovým monštrom. Ľudia príšeru opisovali ako chlpatého krokodíla. Teoretizovalo sa, že toto monštrum bolo možno chýbajúcim spojením medzi rybami a suchozemskými zvieratami.

Monštrum spôsobovalo toľko škody a paniky, že bol do dediny vyslaný lovec netvorov. On a 40 ďalších mužov sa vybrali na hon tejto beštie. Neulovili a nenašli však nič, okrem obrovských stôp.

cryptidz.wikia.com

Megalodon

Tento prehistorický žralok žil milióny rokov dozadu a bol to najväčší predátor na svete s dĺžkou 18 metrov. O jeho existencii sa však špekuluje dodnes.

V roku 1918 rybári z prístavu Stephens nahlásili, že im žralok neuveriteľnej veľkosti kradol pasce na raky. Rybári boli zároveň vydesení a ohromení rozmermi tohto žraloka. Niektorí tvrdili, že mal až 91 metrov. Mal bielu farby a keď plával, tak voda nad ním vrela.

www.unexplainedaustralia.com

Catgaroo

Na severe Sydney bol na videu z roku 2015 zachytený tvor, ktorý vyzeral ako kengura červenokrká. Nehopkal však, ako by kengura mala. Chodil po štyroch a svojimi pohybmi sa podobal na mačku. Jeho dolná časť vyzerala, ako keby obsahovala vak na nosenie mláďat, akú mávajú vačkovce.

Doposiaľ nie je známe, čo za zviera je toto záhadne „catgaroo“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 24. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: