Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena po návšteve kaderníctva takmer prišla o život!

C0858b48b44fed639ea13a178cf003e5.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Žena si dala len zafarbiť vlasy v kaderníckom salóne. Že sa jej stane toto, nečakala ani v najhoršom sne!

Elizabeth Smith, matka dvoch detí, mala mozgovú príhodu spôsobenú pri návšteve kaderníctva. CT vyšetrenie odhalilo, že tepna v krku bola poškodená a zrejme to spôsobila stolička s umývadlom, na ktorej sedela, keď jej kaderníčka farbila vlasy. Elizabeth podala neskôr žalobu proti salónu.

V lekárskom svete ale v skutočnosti majú pre tento problém termín – mŕtvica kozmetického salóna“. Keď je jedna z krčných tepien poškodená nejakým spôsobom, môže to viesť k poškodeniu vnútra krvnej cievy a to následne k abnormálnemu toku krvi a zrážanlivosti a potom tie zrazeniny môžu strieľať až do mozgu a spôsobiť mozgovú mŕtvicu„, povedal Steven R. Zeiler, MD, Ph.D., vedúci výskumu.

Prvé príznaky sa Elizabeth objavili osem dní po návšteve salónu. „Mala som slabosť v ľavej paži a nohách,“ povedala pre BuzzFeed. „Necítila som sa dobre. Nemohla som sa ani postaviť, tak som zavolala záchranku a tá mi pomohla.“ O šesť dní neskôr jej ostalo veľmi nevoľno a aj zvracala. „Bola som schopná si len vziať studený obklad z mrazničky, pretože moja hlava bola horúca,“ povedala. „Zobrali ma sanitkou na pohotovosť.“

Po mesiacoch rehabilitácie Elizabeth žaluje salón a snaží sa šíriť slovo o tomto relatívne neznámom jave. Presná príčina ale stále nie je úplne známa, pretože je tak vzácna. „Nie je jasné, či mŕtvica kozmetického salónu vznikla preto, že krk bol zalomený alebo či je to vinou kaderníčky a jej ťahov, či možným trhnutím hlavy. To sa asi nikdy nedozvieme, pretože sa jedná o relatívne zriedkavé prípady“, povedal Zeiler.  Aby sa predišlo budúcim prípadom, pozrite sa na stoličku, kde je krk nastaviteľný a tam zabezpečte si dostatočnú podporu krku.

0331038c5201130647b2ef3ca46631ca.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 18. marca 2016Zdroj www.buzzfeed.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: