Žena posypala matrac jedlou sódou. Keď uvidíte prečo, vyskúšate to tiež!

Zdieľať
69256bfa352bdcb7024426b57e23ba78.jpg

Jedlá sóda je úplný zázrak v domácnosti, pretože nám dokáže pomôcť s mnohými vecami. Tu je jedna z nich, o ktorej ste zrejme ani netušili.

Nielen obliečky treba mať vždy čisté a voňavé. Platí to tiež aj o matraci. Mnohí z nás to berú na ľahkú váhu, ale práve matrac je plný špiny, škvŕn, potu a niekedy aj roztočov. Tu je skvelý tip, ako jednoducho ho vyčistíte.

Jedlá sóda – Posypte matrac jedlou sódou, nechajte 30 minút účinkovať a potom vysajte. Jedlá sóda je prírodný deodorant, tak vám pomôže zbaviť matrac pachu. Tiež si môžete pridať päť kvapiek esenciálneho oleja do jedlej sódy vopred a budete mať peknú vôňu po dobu niekoľkých nocí.

Zmes – Čerstvé škvrny možno odstrániť zmesou soli, jedlej sódy a vody. Stačí vytvoriť pastu rovnakých dielov týchto zložiek a votrite ju na plochu štetcom a nechajte 30 minút účinkovať. Potom použite trochu studenej vody na handričku, odstráňte zvyšky a nechajte zaschnúť.

Ďalšie možnosti sú zavolať si profesionálov na čistenie, ktorí si s tým poradia parným, či hĺbkovým čistením. Tiež občas použite vysávač pri upratovaní a povysávajte aj matrac. Nezabudnite, že ak matrac nie je celkom suchý, nespite sa ňom.

Aj takto sa dá využiť jedlá sóda!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom