Žena sa takto nepríjemne spálila aj napriek tomu, že použila opaľovací krém s faktorom 50

Zdieľať
Zena 1.jpg

Táto žena si už bude veľmi dobre pamätať, ako sa treba správne opaľovať. Takéto popáleniny zo slnka by nepriala ani tomu najväčšiemu nepriateľovi. 

35-ročná Sarah Maddenová z Melbourne sa ako väčšina žien rada opaľuje. Tentokrát to však neskončilo podľa jej predstáv. Utrpela nepríjemné popáleniny, z ktorých sa liečila niekoľko týždňov. Sarah sa bola opaľovať na pláži len tri hodiny, no to stačilo na to, aby takto nepekne skončila.

Treba však podotknúť, že sa na pláži slnila v čase od 10:00 do 13:00, čo je čas, na ktorý upozorňujú všetci meteorológovia a varujú, že vtedy je najagresívnejšie slnko. Sarah sa však spoliehala na kvalitný opaľovací prostriedok s faktorom 50 a myslela si, že ho má natretý všade.

Sarah.jpg

Okrem toho žena uviedla, že opaľovací krém si natrela vo „veľmi silnej vrstve“ a mal byť odolný voči vode minimálne štyri hodiny. Preto keď sa ním natrela, zašla sa vykúpať a asi po 30 minútach si išla ľahnúť na pláž. Najprv vyzeralo všetko v poriadku. Až keď prišla domov a dala si sprchu, začala cítiť, akoby jej horel chrbát.

Sarah neverila, ako sa mohla takto spáliť. Natrela sa preto gélom aloe vera a išla spať. Nasledujúce ráno ju však postihla neznesiteľná bolesť. Potom sa pozrela do zrkadla a uvidela si na tele popáleniny druhého stupňa a veľké pľuzgiere. „Nemohla som uveriť tomu, čo tam vidím. Bola to moja najhoršia bolesť v živote“, opisuje Sarah.

Chrbat.jpg

Musela preto hneď ísť do nemocnice, kde ju začali liečiť. Tri týždne sem musela chodiť, aby jej menili obväzy. „Počas celých troch týždňov som nemohla spať na chrbte, pretože by ma zasiahla neznesiteľná bolesť“, pokračuje Sarah. Sprche sa vyhýbala, ako sa dalo. Hoci je na tom už lepšie, lekári ju upozornili, že sa to mohlo skončiť aj rakovinou kože. Preto si už dáva veľmi veľký pozor.

2ND DEGREE BURNS FROM SUN CREAM

Výrobca opaľovacieho prípravku sa vyjadril, že aj napriek tomu, že sa na výrobku uvádza, že je vodoodolný štyri hodiny, ak sa človek okúpe a osuší uterákom, je nutné sa natrieť znova. Ďalej dodal, že žiadny opaľovací prostriedok nie je účinný na 100%, ani ten, ktorý má faktor 50+. A taktiež je dôležité, čo sa udáva vždy a všade, a to fakt, že práve v týchto kritických hodinách sa treba slnku vyhýbať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom