Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena si pred spaním položila pod plachtu kocku mydla. Budete prekvapení, aký to má účinok na naše zdravie.

Soap 1509963_640.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Človek ani nevie, čo mu môže na určité bolesti pomôcť. Počuli ste už o mydle pod plachtou?

Po celom dni sa konečne dostanete do postele a chcete sa dobre vyspať. No zrazu vám tento pocit prekazia nepríjemné kŕče nôh a váš spánok nebude už taký, aký ste si predstavovali. Niekedy ide vyslovene o kŕče, ale tiež sa často vyskytuje aj syndróm nepokojných nôh.

https://pixabay.com/sk/kefy-ručné-umyte-kefkou-mydlo-1253938/
pixabay.com

Syndróm nepokojných nôh je neurologická porucha, ktorá vyvoláva nepríjemné pocity v nohách, zatiaľ čo človek odpočíva. Hlavná príčina však nie je známa, ale niektoré situácie boli s nimi spojené. Patrí medzi ne zlyhanie obličiek, diabetes, konzumácia alkoholu, užívanie liekov alebo tehotenstvo.

Nočné kŕče dolných končatín sú tiež častým problémom u ľudí. Avšak na rozdiel od syndrómu nepokojných nôh výrazne zvyšujú bolesti. Zvyčajne dochádzajú z dôvodu nadmerného cvičenia, z nedostatku vitamínov alebo dehydratáciou. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zastavenie syndrómu aj kŕčov. Napríklad masáže, teplá vaňa alebo sprchovací kút, dostatok pitnej vody a samozrejme správna strava. Avšak, je tu jedna jednoduchá vec, o ktorej ste zrejme ani nepočuli.

https://sk.pinterest.com/pin/390194755198855074/
sk.pinterest.com

Dajte si kocku mydla pod plachtu!

Asi 42% ľudí, ktorí trpia kŕčmi v nohách alebo syndrómom nepokojných nôh používa tento divný mydlový trik na zastavenie práve tohto problému. Naozaj to funguje? Lekári si nie sú istí, ale niektorí veria, že horčík v mydle zastaví bolesti. To preto, že nedostatok horčíka je hlavnou príčinou syndrómu nepokojných nôh aj kŕčov v dolných končatinách. Dr. Oz dokonca odporúča levanduľové mydlo, pretože pomáha k uvoľneniu svalov vďaka jeho prirodzenej vôni.

https://sk.pinterest.com/pin/6333255704960505/
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 25. decembra 2016Zdroj www.davidwolfe.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: