Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Známy moderátor prehovoril: Mam koronu, takto som to zistil!

Štefan Hríb
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Štefan Hríb Foto: SITA
reklama:
reklama:

Ochorenie Covid-19 neobchádza ani známe tváre. Najnovšie vyšiel s pravdou von aj známy moderátor a novinár Štefan Hríb, ktorý sa s tým, že sa nakazil podelil cez komentár v týždenníku, ktorému dlhé roky šéfuje. Bez okolkov a na rovinu povedal, ako prišiel na to, že s ním nie je všetko v poriadku a tiež to, aké príznaky mal. 

Dôvodom, prečo sa rozhodol prehovoriť je aj fakt, že množstvo ľudí ochorenie zľahčuje, dôveruje konšpiračným teóriám a aj on chce takto ukázať ľuďom, že nejde o obyčajnú chrípku, ako mnoýstvo neveriacich o koronavíruse hovorí. „Včera večer mi potvrdili prítomnosť koronavírusu. Píšem o tom preto, aby som náhodou nezabudol na niekoho, s kým som bol minulý .týždeň v úzkom kontakte. Chcem sa najskôr poďakovať Borisovi Klempovi, Pavlovi Čekanovi a Saši Bražinovej za pomoc. Rovnako ďakujem pracovníkom odberového laboratória za ľudský prístup. A tiež všetkým priateľom za záujem,“ začal Hríb svoj komentár.

To, kde sa infikoval chorobou, ktorá už viac ako pol roka decimuje celý svet a v posledných týždňoch udrela aj na Slovensku v plnej sile, on sám netuší. Neviem kde a od koho som sa infikoval. V nedeľu som mal chvíľu mierne zvýšenú teplotu, chuť aj čuch som nestratil, len som bol trochu unavený. V pondelok naobed som bez teploty absolvoval test, neskoro večer prišla správa o jeho pozitivite. O všetkých úzkych kontaktoch (15 minút, menej ako dva metre), ktorých som si za minulý týždeň vedomý, som informoval. Ak ste boli medzi nimi, a zabudol som, zaregistrujte sa, prosím, na stránke korona.gov.sk. V .týždni a v .klube pod lampou sme okrem organizácie testov urobili dve opatrenia – na potrebný počet dní prechádzame ako redakcia na home office, a .klub pod lampou bude na ten čas zatvorený,“ pokračoval v opise svojho stavu známy moderátor diskusnej relácie Pod lampou. 

Práve Hríb si počas pandémie do svojej relácie často volal doktorov, infektológov, či fundovaných odborníkov na vírusy, aby s nimi o chorobe diskutoval. Pod lampou boli napríklad minister zdravotníctva, ale aj profesor Vladimír Krčméry. Sledovať diskusie o pandémii a správy o možných priebehoch ochorenia je z perspektívy infikovaného dosť nové. V skratke – nie sme my a tí nakazení, sme len my. Teším sa, keď sa budeme znovu stretávať,“ dodal ešte Hríb. 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 6. októbra 2020
reklama:
reklama:
reklama: