Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zomrela dlhoročná opora Jojky: Mal pod palcom Inkognito, Riskuj aj seriál s Maštalírom

Marián Puobiš na foto vľavo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marián Puobiš na foto vľavo Foto: TV JOJ
reklama:
reklama:

Televízny svet je v slzách. 8. augusta 2019 prišla smutná správa o úmrtí dlhoročného kolegu ľudí z televízie JOJ, významného televízneho a filmového dramaturga a scenáristu Mariána Puobiša.

Marián Puobiš sa narodil 29. júla 1947 v Bratislave. Vyštudoval divadelnú vedu na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Pre televíziu JOJ pracoval od novembra 2003 ako dramaturg na mnohých projektoch, napríklad Akosom prežil, Dr. Ludský, Dr. Dokonalý, Vdova, Riskuj, Nové bývanie v spolupráci s LeonProductions, Áno, šéfe s Jardom Žídekom, prvú sériu relácie Sedem a tiež Inkognito, na ktorom sa podieľal od samého začiatku až do 2019.

Patrí tiež k najväčším osobnostiam televíznej dramaturgie v hranej tvorbe.Podieľal sa na vzniku mnohých televíznych inscenácií či filmov. Počas svojho profesionálneho života pracoval s významnou hereckou generáciou vtedajšej doby,tvorcami arežisérmi, spomeňme napríklad spoluprácu na tituloch ako Lekárumierajúceho času, Zabudnite na Mozarta, Chodník cez Dunaj či Anjel milosrdenstva.Spolupracoval i s Miloslavom Lutherom, Martinom Šulíkom, Martinom Hollým,Dušanom Hanákom, Dušanom Trančíkom, Jurajom Nvotom, či StanislavomPárnickým.

„Marián Puobiš bol náš dlhoročný kolega, ktorého prácu a výnimočný prínos prenašu televíziu si veľmi vážim. Rodine a blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ povedal generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redakciaDátum 10. augusta 2019Zdroj TV JOJ
reklama:
reklama:
reklama: