Kauza Trubanových drog pokračuje: Šokujúce priznanie politika! Nie je už neskoro?

Zdieľať
Michal Truban
Foto: SITA

Sype si popol na hlavu, otázne však je, či už nie je neskoro. Šéf Progresívneho Slovenska a nádejný politik Michal Truban dnes zverejnil video, v ktorom otvorene popísal svoje skúsenosti s drogami. Problémom však je, že jeho slová prichádzajú niekoľko dní po funuse. Doteraz pritom ako on sám hovorí riešil viac to, čo o ňom hovoria jeho oponenti, ako to, čo by mal ľuďom vysvetlovať. Uveria mu to jeho voliči, alebo si takpovediac vykopal politický hrob, ktorý ho môže stáť nielen voličov, ale znižuje mu aj jeho politický kredit.

A práve tomu sa chcel Truban vyhnúť. Pritom posledné dni sa choval ako „starí“ politici, ktorých tak rád kritizuje a posiela ich do dôchodku, chce ich nahradiť a pasuje sa často za budúceho premiéra. Teraz sa však zdá, že zdanlivo nevinne vyzerajúca kauza, mu môže uškodiť viac, ako si zrejme aj on sám myslel. „Posledné dni som veľmi veľa premýšľal, pretože som cítil, že som niečo neurobil dobre. Cítil som, že vo svojej komunikácii o drogách som sa oveľa viac zaoberal tými, čo na mňa útočili, ako sebou a svojimi chybami. Keď som išiel do politiky, všetci mi hovorili na čo to robím, že ma to zničí a začnem sa chovať inak. Ja som im hovoril, že to nie, že to ustojím a že naopak do politiky treba ísť aj keď je ťažká a špinavá. A že to je jediný spôsob ako Slovensko posunieme dopredu,“ začal svoje rozprávanie vo videu Truban.

Zdá sa, že po tlaku si uvedomil, že niekde v komunikácii naozaj urobil chybu. Práve NAJKY priniesli vyjadrenie odborníka, ktorý jasne povedal, že bad trip, o ktorom Truban hovorí nevzniká len z marihuany, ale skôr po užití tvrdších drog. „Čo sa týka „bad tripu“ ide o slangový výraz a skutočne sa týka nepríjemného stavu, ktorý sa môže dostaviť po užití drog. Najčastejšie v súvislosti s užitím halucinogénov ako LSD, ale aj marihuany s vysokým obsahom THC. Základom je nepredvídané, úzkostné až panické prežívanie. V prípade halucinogénov spojené s halucináciami a ilúziami najčastejšie ide o nereálne hrozivé vidiny, o ktorých realite je užívateľ v tom čase presvedčený a má strach, často sú stavy sprevádzané so silným búšením srdca, pri marihuane môžu byť tiež bolesti, kŕče v bruchu a strach zo smrti.  V čase „bad tripu“ je užívateľ nepokojný, dezorientovaný, neraz kričí,“ vysvetlil pre NAJKY.sk tento pojem riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica.

A to Truban aj šokujúco priznal. Navyše, marihuanu nevyskúšal iba raz, ako to najskôr tvrdil, ale viackrát. A pričuchol aj k LSD, ktoré práve bad trip spúšťa. „Minulý týždeň prišla prvá skúška, kedy vyšlo vonku staré video mojej prednášky o drogách a ja som sa zachoval presne ako politik, ktorým nikdy nechcem byť. Chcel som vyzerať oveľa lepšie, ako naozaj som. Do politiky som nešiel preto, aby som vyzeral lepšie, ale aby sme do politiky priniesli väčšiu úprimnosť. A preto vám aj teraz bez okolkov poviem, ako to je. Naozaj marihuanu som mal viackrát, nebolo to iba raz na intráku a zároveň pred 12 rokmi som vyskúšal LSD a to je všetko. Chápem, že aj toto obdobie je súčasťou môjho príbehu. Aj takéto chyby,“ priznal vo videu, ktoré sa okamžite začalo šíriť sociálnymi sieťami. Otázkou teda je, čo toto priznanie Trubanovi prinesie. Predsalen je nový politik s novou stranou, ktorá v posledných prieskumoch šliape na päty vládnemu Smeru SD. Aj my sme sa navyše šéfa progresívcov pýtali už v piatok minulý týždeň, aké drogy vyskúšal, či požil marihuanu iba raz, alebo viackrát, no vtedy mlčal. A po necelom týždni prišiel s videom, ktoré pre jeho voličov môže byť poriadnym problémom. LSD je totiž psychotropná látka patriaca do skupiny halucinogénov a oproti marihuane je oveľa silnejšia. Či si týmto podkopal svoj kredit aj Truban, ukáže najbližší čas a prieskumy. Celé video si môžete pozrieť pod článkom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom