Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zoznam najdiabolskejších a neetických pokusov vykonaných na ľuďoch 3. časť

Unit731s 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com

Tento zoznam obsahuje popisy a obrazy experimentovania na ľuďoch, ktoré môžu byť pre niekoho poburujúce či urážajúce.

Ľudia ako objekt experimentovania sú tu už dávno. Experimentovanie samotné ako aj výskumná etika sa časom vyvíjali. Kedysi boli pokusy vykonávané na väzňoch, otrokoch alebo aj na rodinných príslušníkoch. Sú však aj prípady, kedy vedci či lekári vykonávali experimenty sami na sebe, aby neohrozili iné životy. Tu je však zoznam najdiabolskejších a neetických pokusov vykonaných na ľuďoch.

Syfilis

Štúdia Tuskegee o neliečených černochoch nakazených syfilisom sa uskutočnila v rokoch 1932-1972 v Tuskegee v Alabame, kde 399 zväčša chudobným a negramotným černochom (plus 201 nenakazených členov kontrolnej skupiny) nakazených syfilisom bola zamietnutá liečba ich ochorenia. Táto štúdia sa stala známou, pretože bola vykonaná bez náležitej starostlivosti o subjekty a viedla k významným zmenám v tom, ako sú subjekty chránené v klinických štúdiách. Jednotlivci v tejto štúdii nedali informovaný súhlas a ani neboli informovaní o tom, čo sa deje, dokonca ani nevedeli, že majú syfilis. Miesto toho im bolo oznámené, že majú „zlú krv“ a môžu dostať bezplatnú lekársku starostlivosť, stravu a poistenie pohrebných služieb v prípade smrti. V roku 1932, kedy štúdia začala, boli štandardné liečby syfilisu toxické, nebezpečné a pochybné. Preto časťou pôvodného cieľu štúdie bolo zistiť, či nie je lepšie pacientov neliečiť takýmto toxickým spôsobom. Mnohým pacientom bola liečba úmyselne odmietnutá, iní dostali placebo, aby sa dala sledovať progresia ochorenia. Na konci štúdie ostalo nažive len 74 testovaných jedincov. 28 mužov zomrelo priamo na syfilis, 100 na súvisiace komplikácie a 40 žien bolo nakazených od manželov. Dokonca sa narodilo 19 detí s vrodeným syfilisom.

Event_tuskegee.jpg
listverse.com

Jednotka 731

Jednotka 731 bola tajná jednotka pre výskum a vývoj vojenskej chemickej vojny pod japonskou cisárskou armádou počas druhej japonsko-čínskej vojny a druhej svetovej vojny. Vykonávala smrteľné ľudské experimenty. Bola zodpovedná za niektoré z najznámejších vojenských zločinov a to pod vedením krutého veliteľa Shira Ishiiho. Ľudia boli pitvaní zaživa (vrátane tehotných žien, ktoré boli znásilnené lekármi), končatiny boli amputované a prišité k iným častiam tela a niektorým väzňom zmrazovali a rozmrazovali končatiny, aby sledovali neošetrenú gangrénu. Ľudia slúžili aj ako živé testovacie subjekty pre granáty a plameňomety. Boli nakazení rôznymi ochoreniami, či už injekčne alebo syfilisom kvapavkou cez znásilnenie. Keďže dostali imunitu od amerických úradov, Ishii nikdy nebol vo väzení a zomrel na rakovinu vo veku 67 rokov.

Unit731s.jpg
listverse.com

Nacistici

Kto iný by mohol byť na prvom mieste v zverských experimentoch, ak nie nacisti a ich experimenty na veľkých množstvách ľudí v koncentračných táboroch z druhej svetovej vojny. V Osvienčime pod vedením Dr. Eduarda Wirthsa boli vybraní väzni podrobení rôznym pokusom. Vykonávali sa pokusy na malých dvojčatách, aby sa ukázali rozdiely a podobnosti v genetike a eugenike, ako aj to, či ľudské telo môže byť umelo zmanipulované. Hlavným lekárom v týchto pokusoch bol Dr. Josef Mengele, ktorý vykonal pokusy na viac ako 1500 uväznených dvojčatách, z ktorých experimenty prežilo menej ako 200. Okrem toho prebiehali aj iné štúdie. Ľudia boli umiestnení do nádrže s ľadovou vodou, kde mali vydržať tri hodiny či nahí boli vyhnaní von v období, kedy bola teplota pod bodom mrazu.

Dachautests.jpg
listverse.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 12. júla 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme