10 filmov, ktoré dokazujú, že rodina je všetko

Zdieľať
Tvoje moje nase youtube.jpg

Každý film posiela divákom nejakú správu. O tom, že láska je večná, že problémy sa dajú prekonať, či o tom, že rodina je rodinou za každých okolností. Treba sa len snažiť zachytiť jeho podstatu a možno dospeje k tomu, že svet nie je až taký zlý, ako sa niekedy zdá. Nasledujúce filmy sú ideálne na rodinné stretnutia.

Otec rodiny

Ak očakávate, že pôjde o rodinnú komédiu, budete prekvapení. Otec rodiny s Nicolasom Cageom len predstiera, že ide o rozprávkový príbeh. Zaoberá sa vážnymi problémami, podporuje základné rodinné hodnoty.

Ako na vec

„Dospievanie nemá nič spoločné s vekom,“ hlása slogan tohto filmu. Je to dojemný film o najdôležitejších veciach v živote – o láske, šťastí a rodine. Smutný, avšak úprimný a trochu podivný chlapec Marcus bojuje s do seba zahľadeným Willom. Obaja sa učia niečo nové a dospievajú.

Rodina Addamsovcov

Skvelá komédia o rodine Addamsovcov, divnom, ale milujúcom sa manželskom páre, ich deťoch a početných príbuzných. Vyzerajú divne, obliekajú sa divne, správajú sa divne a žijú v strašidelnom starom dome. Nič im však nemôže zabrániť v tom, aby sa navzájom mali radi.

Nejako sa to komplikuje

Ide o, s ohľadom na konzumáciu, ľahký, nie veľmi zložitý film plný „ostrých“ dialógov a vtipov. Ak ste si mysleli, že ľudia po päťdesiatke strácajú zmysel pre humor a sú príliš vážni, pozrite si tento film s Meryl Streep a Alecom Baldwinom.

Prechádzka v oblakoch

Po pozretí tohto filmu si budete hovoriť, že univerzálne hodnoty ako krása a láska by predsa len mohli zachrániť tento bláznivý starý svet. Skvelá hudba, talentovaní herci a zaujímavý príbeh – tento film si treba pozrieť.

Tak dobre, ako sa len dá

Romantický príbeh o ľuďoch, ktorí sa zasekli v začarovaných kruhoch. To je dôvod, prečo považujú za nemožné pustiť niekoho nového do svojho života. Zmysluplné dialógy, skvelé obsadenie a početné komické situácie zlepšia váš rodinný deň.

Kramerová verzus Kramer

Jeden z najlepších filmov pre ľudí, ktorí snívajú o dokonalej rodine. Dokazuje, že každá rodina čelí vlastným drámam a problémom. Rozvádzajúci sa manželia prichádzajú na to, že treba kultivovať trpezlivosť a lásku a klásť na prvé miesto záujmy iných.

Náš príbeh

Tento film sa vás neuveriteľne dotkne a dokáže vám, že zdanlivo nedôležité detaily môžu zničiť všetko, čo máte. Mnoho nepríjemných malých vecí vyústi do vzájomného nedorozumenia. Dá sa to prekonať?

Farebný závoj

V malej a pokojnej obci, stratenej niekde v horách za čias cholery, sa Walter a Kitty do seba zamilujú. Film naznačuje, že láska nie je vášnivá, nezrodí sa v okamihu, ale rozvíja sa skrz porozumenie a trpezlivosť.

Tvoje, moje a naše

Tento film by si mala pozrieť celá rodina. Má síce trochu jednoduchý a predvídateľný príbeh, napriek tomu je zaujímavý a stojí za to ho sledovať. Skvelá hudba, brilantní herci a asi milión vtipov – čo viac si možno od komédie želať?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom