Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 tichých príznakov, že váš pes trpí depresiou

Pes depresia pixabay 1.jpg
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Keďže psy nedokážu povedať, čo presne ich trápi, dávajú to najavo svojím správaním. A to je, aspoň pri depresii, podobné ako u ľudí. Ak váš veterinár vylúči všetky ostatné zdravotné záležitosti, máte jeho depresiu vo svojich rukách.

Ignorácia času na hranie

Pes depresia pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Depresívny pes nemá rovnaké množstvo energie a čas na hranie preňho už nie je zaujímavý. Ak bolo hádzanie loptičky jeho obľúbenou činnosťou a zrazu to tak nie je, máte problém.

Strata záujmu o obľúbené aktivity

Pes depresia pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nie každý pes miluje chodenie na prechádzky či hádzanie frisbee, takže nedostatok aktivity nemusí byť jediným výstražným znamením. Dôležité je dokázať spozorovať, či pes nevysvetliteľne nezmenil správanie. Zbystrite pozornosť, pokiaľ váš štvornohý miláčik nerobí to, čo zvyčajne. Napríklad nečaká pri dverách, keď prichádzate domov.

Nechanie jedla v miske

Pes depresia pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pes, rovnako ako človek, môže stratiť záujem o jedlo, keď sa cíti nesvoj. Ak neprejavuje obvyklú dychtivosť za svojím obľúbeným jedlom či dokonca chudne, môže trpieť depresiou.

Väčšie množstvo spánku

Pes depresia pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Každé zviera je odlišné, preto nemožno presne povedať, koľko hodín spánku je najvhodnejších. Pozor si však treba dať vtedy, ak váš pes trávi spánkom viac času ako zvyčajne.

Skúsenosť so smrťou v rodine

Pes depresia pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Smrť v rodine nezasiahne len vás, ale aj vášho domáceho miláčika. Trúchli rovnako ako vy, preto by ste mu mali dať chvíľu, aby sa s tým mohol vyrovnať.

Trávenie času vnútri

Pes depresia pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Psy potrebujú priestor na behanie a keď ho nedostanú, sú z toho smutné. Mali by ste preto svojho psa brať na dlhšie prechádzky i do parku. Keď pocíti pes slobodu, mohla by sa mu prinavrátiť energia.

Náhla agresivita

Pes depresia pixabay 9.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pes s depresiou môže vrčať, keď sa ho dotknete, a môže tiež trhať veci. Pokiaľ bol váš pes agresívny vždy, problém nemáte, ak však bol predtým vaším maznáčikom, dávajte pozor.

Samota

Pes depresia pixabay 12.jpg
ilustračné: pixabay.com

Keď je pes často sám doma, môže mať z toho depresiu. Psy sú spoločenské bytosti a často je pre ne utrpením, keď musia byť doma osamote.

Sťahovanie sa

Pes depresia pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nebuďte prekvapení, ak sa pes začne správať podivne po presťahovaní. Zmena môže byť pre zvieratá ťažká a môžu sa cítiť deprimovane, kým si zvyknú na nové prostredie.

Neustále oblizovanie sa

Pes depresia pixabay 11.jpg
ilustračné: pixabay.com

Zvieratá sa olizujú nielen preto, aby boli čisté. Niekedy to robia aj preto, aby sa cítili lepšie. Nejde síce o bežný príznak depresie, môže byť však dobrou indíciou, že niečo nie je v poriadku.

Čo treba urobiť?

Pes depresia pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pred tým, ako začnete riešiť u svojho psa depresiu, mali by ste zájsť k veterinárovi, aby vylúčil prípadné zdravotné ťažkosti. Keď zdravotné problémy doktor vylúči, pravdepodobne vám odporučí viac pohybu, zdravšiu stravu a viac pozornosti, ktorú by ste mali svojmu psovi venovať. Až keď to nezaberie, môžete sa obrátiť na prípravky proti depresii.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 10. mája 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: