Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 znakov, že má váš pes chrípku

Smutny a chory pes pixabay 4.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Táto zima dáva poriadne zabrať nielen ľuďom, ale aj zvieratám. Zmeny teplôt nepôsobia dobre na zdravie žiadneho tvora. Chrípková sezóna je v plnom prúde a netýka sa iba ľudí. Chorobu môže dostať aj váš štvornohý miláčik.

Vírus napáda dýchacie cesty psov a je nákazlivý. Prejavuje sa kýchaním, kašľaním, štekaním či slintaním. Psy však dokážu skrývať príznaky choroby veľmi dobre, preto je niekedy ťažké zistiť, či váš psí priateľ chrípkou trpí alebo nie. Treba si všímať tieto príznaky:

Výtok z nosa

Smutny a chory pes pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Prvým príznakom psej chrípky je hustý, žltý alebo zelený nosový výtok. Hlieny sa môžu objaviť náhle a pretrvávať aj niekoľko týždňov.

Nechuť do jedla

Smutny a chory pes pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hoci pre niektorých psov nie je nič nezvyčajné jedlo vynechať, nedostatok chuti do jedla býva zlým znamením. Ak je sprevádzaný akýmkoľvek iným abnormálnym správaním alebo príznakmi ochorenia, prípadne trvá niekoľko dní, navštívte veterinára.

Chvenie, alebo triaška

Smutny a chory pes pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

S nachladnutím či chrípkou sa často spája aj triaška, ktorá je klasickým príznakom horúčky, ale môže byť tiež odpoveďou na bolesť. Ak váš pes nie je v chladnom prostredí, je zvyčajne triaška znakom horúčky.

Letargia

Smutny a chory pes pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Chrípka môže spôsobiť to, že aj ten najdivokejší pes zrazu skrotne a začne sa správať letargicky. Pokiaľ je váš pes zvyčajne veselý a neustále pobehuje a zrazu nemá záujem o každodennú rutinu, môže byť chorý. Sledujte aj ostatné znaky a jeho správanie celkovo.

Zvýšená telesná teplota

Smutny a chory pes pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak je váš pes teplý na dotyk, má suché a lepkavé ďasná, je to príznak zvýšenej teploty. Ak ste presvedčení, že má horúčku, zavolajte veterinárovi, určite nedávajte psovi ľudské lieky.

Sklenené oči

Smutny a chory pes pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Podobne ako u ľudí, aj u psov sa horúčka prejavuje sklenými očami.

Kašeľ

Smutny a chory pes pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Najčastejším zo symptómov psej chrípky je pretrvávajúci kašeľ. Môže trvať od 10 do 21 dní.

Kýchanie

Smutny a chory pes pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Kýchanie môže byť pre psov, najmä vzhľadom na s tým spojený nazálny výtok, poriadne nepríjemné a konštantné po dobu ochorenia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 7. februára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: