Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

12 vecí, ktoré od vás váš pes skutočne chce

Pes zvieratko pixabay 11.jpg
15
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Ak ste si doteraz mysleli, že psy žijú len preto, aby stále niečo čuchali a vy ste ich neustále hladkali a kŕmili ich dobrotami, sklameme vás. Psy sa skutočne tešia len na niektoré veci, niektoré zas z duše nenávidia.

Škrabkanie, hladkanie a podávanie labky

Pes zvieratko pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

To psy milujú, fyzická náklonnosť je pre ne neuveriteľne dôležitá. Jednu vec však nemusia – objímanie. Zvieratá sa tak cítia uviaznuté, prežívajú pocit úzkosti.

Vaše špinavé a páchnuce oblečenie

Pes zvieratko pixabay 9.jpg
ilustračné: pixabay.com

Najobľúbenejší pach na svete vášho psa je… váš. Čím viac je vášho telesného zápachu na niečom, tým lepšie. Psy majú oveľa silnejší čuch a tričko, ktoré ste nosili týždeň, je pre ne tá najvoňavejšia vec.

Ich vlastné hračky

Pes zvieratko pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Aj psy milujú svoje veci. Chcú mať svoje hračky, svoju misku na jedenie, svoj pelech. Nechcú sa o tieto veci s nikým deliť.

Žiadne oblečenie, prosím

Pes zvieratko pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Psík s kabátikom môže byť síce rozkošný, ale šteniatka nenávidia byť oblečené. Dokonca ani dospelé psy nemajú rady oblečenie. Výnimkou sú krátkosrsté a malé psy, ktoré potrebujú ochranu pred zimou.

Pokojný spánok na tichom mieste

Pes zvieratko pixabay 11.jpg
ilustračné: pixabay.com

Možno máte pocit, že váš pes dokáže spať kdekoľvek a kedykoľvek, neznamená to však, že sa mu to aj páči. Psí pelech by sa mal nachádzať na mieste, kde ho nebude nikto rušiť.

Dôsledná a predvídateľná rutina

Pes zvieratko pixabay 10.jpg
ilustračné: pixabay.com

Psy oceňujú rutinu, ak im ju niečo naruší, môžu sa brániť štekaním, hrabaním či deštruktívnym správaním. Treba ich budiť, kŕmiť a venčiť v rovnakom čase.

Žiadne bozky

Pes zvieratko pixabay 14.jpg
ilustračné: pixabay.com

Myslíte si, že váš pes má rád, keď ho bozkávate, pretože vám to vracia späť? V skutočnosti, keď vás pes po bozku oblizuje na tvári a krku, chce, aby ste ho pustili.

Upokojujúce, pozitívne znejúce slová

Pes zvieratko pixabay 16.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hoci nedokážu pochopiť všetko, čo im hovoríte, dokážu pochopiť tón vášho hlasu a vaše výrazy.

Rovnako chutné a výživné žrádlo

Pes zvieratko pixabay 15.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ľudia milujú v jedle rozmanitosť, psy nie. Nestriedajte značky a príchute žrádla, zvoľte jednu, o ktorej viete, že mu vyhovuje, a držte sa jej. Samozrejme, malým prekvapením občas nepohrdnú.

Milujú maznanie, nie hladkanie po hlave

Pes zvieratko pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Väčšina psov sa odťahuje, keď vidí k svojej tvári mieriť ruku. Najlepšie miesto na dotyk je chrbát alebo tesne nad chvostom.

Noví priatelia… z diaľky

Pes zvieratko pixabay 12.jpg
ilustračné: pixabay.com

Stretnutie s novými priateľmi, či už ide o ľudí alebo psov, môže byť pre mnohých psov vzrušujúce, ale len ak nemu dochádza správne. Psy vnímajú svoj domov ako svoje územie, takže privádzať neustále nových hostí a očakávať, že váš pes sa z toho bude tešiť, nie je správne.

Aby bol jeho pán šťastný

Pes zvieratko pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pre psa nie je nič dôležitejšie ako to, aby bol jeho pán šťastný. Pes dokáže čítať reč tela a emócie, ak je šťastný jeho pán, teší sa aj on.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 30. januára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: