Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 vecí, ktoré robíte a váš pes ich nenávidí

Pes majitel pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Ako by vám bolo, keby vás niekto neželaný chcel objať a prikazovali vám, aby sa priatelili s každým, koho stretnete? Sú veci, ktoré vaši štvornohí miláčikovia naozaj neznášajú a vy ich pravidelne robíte.

Nútite ich priateliť sa s každým

Pes macka zviera pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Máte toho najmilšieho psa na svete? To, že je priateľský a pokojný ešte neznamená, že taký bude ku každému. Môže to robiť, aby vás potešil, ale aj tak bude preukazovať znaky nepohodlia. Dajte svojmu psovi priestor, nech sa sám rozhodne, s kým sa chce priateliť.

Hladkáte ich po hlave

Pes 2.jpg
imgur.com

Môže vám dovoliť potľapkávať a hladkať ho po hlave, robí to len preto, že vás má rád. V skutočnosti väčšina psov toto neznáša a považuje to za ohrozujúce gesto. Vhodnejšie je hladkať psa po brade alebo chrbte.

Ste príliš poriadkumilovní

zatúlaný pes
Foto: acidcow.com

Nikto nechce voňať ako jeho pes, pes však vašu vôňu zbožňuje a má rád páchnuce veci. Váš pes uprednostňuje vašu prirodzenú vôňu, nie pach rôznych práškov a aviváže.

Oddychujete dlho pred televízorom

Prechadzka.jpg
pixabay.com

Pes potrebuje niekoľko prechádzok denne, potrebuje psychickú stimuláciu – chce sa hrať. Uistite sa, že mu dávate dostatok priestoru a nenútite ho tráviť veľa času pri televízore.

Vyslovujete „prázdne“, opakujúce sa slová

Pes zviera pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hovoriť na psa upokojujúcim tónom je žiaduce, avšak neustále uisťovanie, aké je všetko fajn, môže byť mätúce. Najhoršie je to, keď hovoríte iným tónom ako sú vaše skutočné emócie. Neuisťujte ich, že bude všetko v poriadku, ani nevedia, čo to znamená.

Máte rozdielne návyky

Pes zvieratko pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vyhadzuje váš partner/ka psa zo spálne, zatiaľ čo vy mu dovolíte spať s vami, kým je partner mimo mesto? Nerobte to. Uistite sa, že obaja ste vo výchove zajedno a dodržiavate rovnaké pravidlá.

Nedávate im žiadne pravidlá

Pes zvieratko pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Väčšina psov nepatrí medzi vodcov, preto potrebuje nejaké pravidlá. Keď pravidlá nemajú, môže sa u nich prejaviť agresivita, ničenie nábytku či cikanie na koberec.

Dlho ich objímate

pes
Foto: www.imgur.com

Obzvlášť deti svojich psov rady objímajú, pretože k nim chcú mať bližšie. Psy to však rady nemajú, cítia strach a úzkosť.

Popoháňate ich počas prechádzky

Pes (lat. Canis lupus f. familiaris) plemena jazveèík poèas súaže jazveèíkov pri príležitosti podujatia Poľovnícky deò v Malackách. Malacky, 23. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
ilustračné: SITA/AP

Psy „vidia“ svet cez svoj ňufák a potrebujú čuchať svoje okolie. Mali by ste ich počas prechádzky si poriadne všetko čuchom vychutnať a prečítať si poštu.

Prebúdzate ich zo spánku

Pes depresia pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ani vy predsa nemáte radi, keď vás niekto budí zo spánku. Nemá to rád ani váš štvornohý miláčik.

Priviedli ste do rodiny dieťa

Pes.jpg
Foto: www.youtube.com

Pes je predsa tiež vaša rodina a vy máte pocit, že sa musí z nového člena tešiť tak, ako vy? Nie je to tak. Dieťa môže brať ako hrozbu. Ešte pred príchodom dieťaťa by ste preto mali domov priniesť deku novorodenca, aby ju pes mohol očuchávať. Zo začiatku ho ani nenúťte k interakcii.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 14. júna 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: