Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

11 budov, pri ktorých architekti odmietli vyrúbať stromy – a vzniklo niečo čarovné!

tree-inside-house-architecture-1__880
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
11 budov, pri ktorých architekti odmietli vyrúbať stromy - a vzniklo niečo čarovné! Foto: architizer.com
reklama:
reklama:

Čo sa týka zaobchádzania s prírodou, máme na výber dve možnosti – buď s ňou budeme spolupracovať, alebo pôjdeme proti nej. Našťastie, existujú architekti, ktorí sú v prvom rade ľudia, ktorým záleží na svojom okolí a ochrane prírody a tak sa snažia pri výstavbe nových domov ísť zlatou strednou cestou. Namiesto toho, aby vyrúbali niekoľko desiatok stromov, snažia sa ich začleniť do kompozície domu. Ako to nakoniec vyzerá? 

Odlesňovanie má významný vplyv na životné prostredie. Mnohé štúdie ukazujú, že je prispievateľom ku globálnemu otepľovaniu. Bude mať vplyv na kolobeh vody znížením množstva vody v pôde a vzduchu – to prispieva k strate pôdy, a to vedie k poklesu biodiverzity. Urbanizácie predstavuje len malú časť globálneho odlesňovania, no dôležitý je jej psychologický dopad. Budeme aj naďalej znižovať počet stromov tým, že ich vyrúbeme, alebo sa budeme snažiť ich začleniť do okolitého prostredia? Rozhodnutie je len na nás, no mali by sme začať meniť naše životné návyky a dbať nielen na seba, ale aj na prírodu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 4. augusta 2015Zdroj www.boredpanda.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: