Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

11-ročný chlapec si vyberal, čo bude jesť. A spôsobilo mu to vážne zdravotné problémy

Bez nazvu 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Je samozrejmé, že nie všetkým chutí všetko jedlo. Zvykneme si občas z neho vyberať. Keď to však niekto preženie, a hlavne dieťa, nemusí to dopadnúť dobre.

Hlavne malé deti, ktoré nie sú zvyknuté na mnohé chute, odmietajú často rôzne jedlo. Rodič, aj keď sa akokoľvek snaží, aby to dieťa zjedlo, nie vždy uspeje. Preto je rád aj za to, ak si dieťa vyberie napríklad na obed niečo iné, len aby do seba niečo dostalo a nebolo hladné.

Dieta.jpg
pixabay.com

To však nie je správny prístup. Lekári riešili prednedávnom prípad 11-ročného chlapca, ktorý si pri jedení naozaj vyberal. Z toho dôvodu nedostávalo jeho telo potrebné živiny a vitamíny, ktoré boli dôležité, okrem iného, aj pre jeho rast. Najviac mu chýbal vitamín A, ktorý potrebujeme pre dobrý zrak. A práve s tým mal chlapec problém.

Oko.jpg
www.youtube.com

Po mesiacoch, kedy odmietal jesť a začal si vyberať, nedostatok vitamínu A spôsobil, že prestal dobre vidieť. Nechýbalo veľa a takmer oslepol. Súčasťou jeho stravy boli väčšinou zemiaky, obilniny a tiež množstvo alergénov obsiahnutých v potravinách.

Mrkva.jpg
pixabay.com

Nedostatok vitamínu A spôsobil, že oči chlapca sa vysušili a takmer prestal vidieť. Najviac tohto vitamínu obsahuje napríklad mrkva, tekvica či batáty. Preto je dobré ich zaradiť do pravidelnej stravy a predídete tak mnohým problémom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 3. novembra 2017Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: