21-ročná dievčina premieňa nedostatky na tele na dúhové a kvetinové umenie

Zdieľať
Befunky collage 14.jpg

Človek často bojuje proti nedostatkom na svojom tele. Niekedy však neúspešne, čo je dosť deprimujúce. Pozrite sa, ako sa s tým ľahko vysporiadať. 

Instagram sa stáva čoraz častejším zdrojom nádherného umenia založeného na telesnej pozitívnosti. Využila to aj 21-ročná Cinta Tort Cartró. Jej najnovšia umelecká tvorba zahŕňa napríklad aj nádherné farebné vlny či kvety, ktoré zakrývajú ľudské nedostatky.

Na svojom účte s názvom @zinteta používa Cinta dúhové palety na vyplnenie telesných „chýb“, akými sú strie či pigmentové a iné škvrny na pokožke. Výsledky zdôrazňujú prirodzenú variáciu ľudského tela a konkrétne predstavujú vlastnosti, za ktoré sa väčšina ľudí (prevažne žien) často hanbí.

„Všetko to začalo ako forma vyjadrovania sa. V mojom meste sa deje veľa vecí, o ktorých som nemohla mlčať, ako napríklad mužská mikroagresia voči ženskému telu. Viem, že existujú krajiny, v ktorých je to horšie ako tu v Španielsku, preto som nemohla mlčať.“

Jedna z jej súčasných sérií je zdieľaná pod hashtagom #manchoynomedoyasco, ktorý sa zhruba prekladá ako „Znečisťujem sa, no nie som znechutený“. Je súčasťou väčšej vlny umenia a umelcov, ktorí sa snažia destigmatizovať menštruáciu. Preto zakomponovala do svojej tvorby aj ženské spodné prádlo.

Celkovo však Cinta chce, aby ľudia prijali svoje chyby, resp. nedostatky, ktoré robia telo každého človeka nesporne jedinečným.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom