Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

26-ročná žena chce zmeniť spôsob, akým sa pozeráme na krásu. Trpí vzácnym ochorením

26 yeartttion dermatosparaxis syndrome sara geurts 5963287d8acc9__700.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Sara Geurts mala 10 rokov, keď jej diagnostikovali ojedinelé ochorenie kože s názvom Ehlersov-Danlosov syndróm (EDS). Ide o vzácne dedičné ochorenie spojivových tkanív, ktoré je spôsobené porušenou tvorbou kolagénu. V dôsledku EDS sa Sare na tele začali tvoriť vrásky a vyzerá staršie ako v skutočnosti je.

Dnes 26-ročná Sara sa však nenechala chorobou odstaviť od radosti zo života a dnes robí to, čo ju baví – stala sa modelkou a ukazuje svetu, že krása môže mať mnoho podôb a že sa nie je za čo hanbiť.

„Mojím najväčším komplexom je moja pokožka,“ hovorí Sara. „Ale dnes si myslím, že je to tá najkrajšia vec na svete. Takáto nedokonalosť z vás robí výnimočnú osobu a hovorí niečo o tom, kto ste a že ste to vo svojom živote nemali jednoduché.“

Sara, ktorá pochádza z Minnesoty, chce svojim prístupom k životu zmeniť pohľad sveta na to, čo je krásne a čo nie. „Keď ste iný, ľudia nevedia, ako sa k vám správať a ako akceptovať niekoho, kto vytŕča z radu. Nie sú zvyknutí na niekoho, kto sa nesnaží zapadnúť. A tak namiesto toho, aby vašu výnimočnosť obdivovali, snažia sa vo vás vyvolať pocit, že ste čudný. Mám pre vás jednu radu – kašlite na nich!“ napísala Sara na svoj Instagram.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. júla 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,