Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 mestá, ktoré sú spájané s uctievaním Satana (1. časť)

800px 112_ocean_avenue_1973_2 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Spojenie s diablom, čierna mágia, satanizmus – to sú pojmy, o ktorých mnoho ľudí vie len veľmi málo. Vedeli ste napríklad, že na svete sa nachádzajú kostoly, v ktorých sa praktizuje satanizmus? Toto je len krátke nahliadnutie do zoznamu miest, ktoré sú spojené s uctievaním Satana.

Turín, Taliansko

Napriek tomu, že sa Turín nachádza v Taliansku, ktoré je silno kresťanskou krajinou, toto mesto na severe krajiny je domovom jednej z najprosperujúcejších satanistických komunít v Európe. V osemdesiatych rokoch dokonca katolícka cirkev najala šiestich exorcistov, ktorí mali oslobodiť mesto od temných síl. Arcibiskup Anastasio Ballestrero sa dokonca vyjadril, že v meste žil Diabol.

19torinogranmadredio.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

Reputácia Turína ako mesta spájaného so satanizmom vychádza zo skutočnosti, že mesto spolu s Londýnom a San Franciscom vytvára magický trojuholník. Ten má byť zdrojom sily pre čiernu mágiu. Hranica trojuholníka vraj prechádza cez Piazza Statuto, Via Vittorio Alfieri a Piazza Del Pallazzo – teda miesta, na ktorých sa nachádzajú symboly spájané so satanizmom – okrídlení démoni, pentagramy a iné. Zaujímavosťou je, že Taliansko je jedným z mála európskych krajín, v ktorých sa obvinenia zo satanizmu berú mimoriadne vážne.

Amityville, New York

Amityville je malé mestečko, ktoré sa nachádza na Long Islande, a stalo sa známym vďaka knihe Jaya Ansona z roku 1977 a následne aj vďaka známemu hororu 3:15 zomrieš!. Mnohí tvrdia, že príbeh o tom, ako tu Ronald DeFeo zavraždil šiestich členov svojej rodiny, je skreslený. Avšak samotný DeFeo na súde vypovedal, že ho k vražde prinútili temné hlasy. Ukázalo sa, že DeFeo nebol jediný vrah na Long Islande, ktorého poháňali temné hlasy k tomu, aby vraždil.

800px 112_ocean_avenue_1973_2.jpg
commons.wikimedia.orgFoto: commons.wikimedia.org

O niečom podobnom totiž hovoril aj Ricky Kasso, ktorý brutálne zabil svojho kamaráta. Kasso bol známym satanistom a dokonca viedol skupinu podobne zmýšľajúcich ľudí. Ich viera v temnotu vyústila do rituálnej vraždy kamaráta Garyho Lauwersa, ktorého s nožom na krku prinútil vrah povedať „Milujem Satana“.

Fort Thomas, Kentucky

V jedno chladné februárové ráno v roku 1896 bolo v meste Fort Thomas nájdené bezhlavé telo. Vyšetrovanie zistilo, že telo patrilo tehotnej žene Pearl Bryanovej. Prípad sa stal okamžite senzáciou. Keď sa zistilo, kto má brutálnu vraždu na svedomí, prípad nabral hrozivý charakter. Zistilo sa, že Pearl zabili Alonzo Walling a Scott Jackson. Tí boli praktizujúci satanisti, ktorí ženu zabili počas rituálu na jatkách. Ani jeden z mužov však polícii nechcel prezradiť, čo urobili s hlavou nebohej ženy. Obaja vyhlásili, že ak by to prezradili, mali by dočinenia s hnevom Satana.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 28. januára 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: