Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 slovenské mestá, ktoré sú zapísané v UNESCO

Sni mka obrazovky 2018 02 18 oa15.25.08.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľmi veľa pamiatok či miest, na ktoré môžeme byť právom hrdí. To, že ide o významné miesta a pamiatky svedčí aj to, že veľa z nich je v súčasnosti zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Patria sem aj krásne historické mestá Bardejov, Levoča a Banská Štiavnica.

Bardejov

Mesto Bardejov patrí medzi tie najnavštevovanejšie slovenské mestá. Jeho historické námestie ponúka viacero významných pamiatok ako renesančnú radnicu či baziliku.

Bazilika sv. Egídia

Bazilika sv. Egídia je gotickou sakrálnou stavbou, ktorej začiatok výstavby sa datuje až do 15. Storočia. Vedeli ste o tom, že tento kostol bol ako siedmy slovenský kostol v poradí vyhlásený za baziliku?

Levoča

Levoča patrí k tým mestám, ktoré sa môžu pochváliť bohatou históriou a nachádza sa tam viacero zaujímavých historických pamiatok, od radnice, cez kostol až po oltár Majstra Pavla.

Oltár Majstra Pavla

Majster Pavol je známy predovšetkým tým, že je tvorcom najvyššieho dreveného oltára na svete, ktorý sa nachádza v Bazilike sv. Jakuba práve v Levoči. Oltár je vysoký 18,62 metra a práve preto ide o najvyšší neskorogotický krídlový oltár na svete.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica patrí k tým najkrajším slovenským mestám. V meste sa nachádza viacero významných historických pamiatok. Vedeli ste, že toto mesto má hneď dva zámky?

Námestie sv. Trojice

Mesto sa môže pochváliť aj Námestím sv. Trojice, kde sa nachádza barokové súsošie Svätej Trojice s Immaculatou a svätcami.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: