Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tematínsky hrad bol v minulosti sídlom aj Matúša Čáka Trenčianskeho

Sni mka obrazovky 2018 02 18 oa15.19.24.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes sú už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí aj Tematínsky hrad. Už ste si tento hrad boli pozrieť?

Kde sa hrad nachádza?

Zrúcanina hradu sa nachádza na západnom Slovensku, v pohorí Považský Inovec. Napriek tomu, že ide v súčasnosti už len o zrúcaninu hradu, tak sa oplatí vidieť ju zblízka aj kvôli prírode, v ktorej sa zrúcanina nachádza.

Vznik hradu

Hrad bol postavený v 13. storočí, na mieste staršieho hradiska. V minulosti mal viaceré významné funkcie, napríklad slúžil ako ochrana severozápadných priesmykov Uhorska.

Matúš Čák Trenčiansky

S týmto hradom sa spájajú viaceré významné mená panovníkov, ktorí na ňom bývali a vládli. Medzi jedného z najvýznamnejších panovníkov sa radí aj Matúš Čák Trenčiansky.

Súčasný stav hradu?

V súčasnosti je hrad už len zrúcaninou, zachovali sa však obvodové murivá a konštrukcie. Na viacerých miestach sa zachovali aj architektonické detaily ako vstupná padacia brána do horného hradu či kamenná konzola na hlavnej veži. Už ste tento hrad videli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: