Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Blatnický hrad je krásnou zrúcaninou

Sni mka obrazovky 2018 01 25 oa15.39.22.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes sú už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí aj Blatnický hrad. Už ste si tento hrad boli pozrieť?

Kde sa hrad nachádza?

Blatnický hrad je zrúcaninou, ktorá sa nachádza v pohorí Veľká Fatra, zhruba 2 kilometre od obce Blatnica. Takže prístup k tejto zrúcanine nie je nejako obmedzený a ľahko sa k nej viete dostať.

Obec Blatnica

Táto obec sa nachádza v okrese Martin, a jednou z jej zaujímavostí je aj to, že patrí k tým najchladnejším slovenským obciam. Vedeli ste o tom?

Kedy hrad vznikol?

Hrad vznikol v druhej polovici 13. storočia. Na konci 17. storočia sa hradu zmocnili povstalci Imricha Tököliho a na začiatku 18. storočia aj prívrženci Františka II. Rákociho. Po utíchnutí týchto povstaní však význam Blatnického hradu upadol.

Súčasný stav?

Aj napriek tomu, že ide o zrúcaninu hradu, viacero častí tohto hradu je ešte aj dnes celkom zachovalých. No aj tento hrad je prístupný len na vlastné nebezpečenstvo.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: