Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 záhady a legendy o metrách

Underground 1149657_640.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Čakanie na opustenej stanice metra môže byť poriadne nepríjemné. Predstav si, že stojíš v podzemí, v chladnom svetle a čakáš na svoj vlak. Z diaľky počuješ vŕzkanie a pískanie a dúfaš, že to všetko sú zvuky, ktoré vytvárajú vlaky. Metro je jednoducho ideálnym miestom pre vznik legiend a záhad…

Podzemní ľudia

Už niekoľko rokov sa hovorí, že v tuneloch metra v New Yorku sa strácajú bezdomovci, ktorých potom už nikto nikdy nevidel. Hovorí sa, že sa z nich stali zmutovaní podzemní ľudia, ktorí nemajú radi svetlo a žijú v mestách postavených v opustených tuneloch.

Ešte podivnejšia je legenda, ktorá ich opisuje ako tvorov s chrobákmi namiesto očí. A títo podivní tvorovia vraj zabíjajú obyčajných ľudí, ktorí sa zatúlajú do ich teritória, a následne ich jedia.

V roku 1993 sa rozhodla jedna newyorská novinárka menom Jennifer Toth, že tunely metra preskúma, no nenašla ani stopu po údajných podzemných ľuďoch. Namiesto toho však objavila skupinu ľudí z okraja spoločnosti, drogovo závislých či alkoholikov, ktorí tunely skutočne obývajú a žijú tam v hrozných podmienkach.

Anonymous 376540_1280.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Príbehy o mŕtvolách v podzemí

Študentka umenia v Londýne sa jedného dňa viezla metrom. Okrem nej tam bol jeden asi tridsaťročný muž. Na jednej stanici k nim nastúpil dvaja podivne vyzerajúci mladí muži so ženou, ktorá vyzerala, že je opitá, pretože ju mladíci držali. Tridsiatnik si k nej prisadol a začal sa s ňou rozprávať tak, ako by ju poznal. Zrazu jej zašepkal, aby na nasledujúcej stanici vystúpila. Keďže mala z trojice mladých ľudí strach, urobila to. Muž jej potom povedal, že si všimol, že žene, ktorú mali mladíci medzi sebou, trčali zozadu hlavy nožnice zabodnuté v lebke.

Podobné urbánne legendy sa začali objavovať po celom svete. Napríklad v roku 2000 sa po Londýne rozšírila historka o doktorovi, ktorý si všimol, že žena sediaca medzi dvoma mužmi je mŕtvola.

Led 923232_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Tajná sieť tokijského metra

V roku 2002 zverejnil japonský novinár Shun Akiba článok, v ktorom hovoril o tom, že v podzemí Tokia sa nachádza tajná sieť tunelov metra. Tá sa mala v niektorých bodoch pretínať s používanými trasami metra, no niektoré mapy ukazovali, že tajné a používané metro sú paralelné.

Shun veril, že tajné siete metra boli vybudované počas druhej svetovej vojny, no to, prečo neboli tunely odhalené dodnes, nevedel vysvetliť. Domnieva sa však, že tunely sú súčasťou vládnych príprav na jadrové útoky. Niektorí ľudia veria, že členovia vlády majú do týchto tajných tunelov prístup a používajú na cestovanie tajné vlaky, ktoré spájajú jednotlivé strategické miesta v Tokiu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 4. marca 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: