Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 dôvody, ktoré zmiernia fakt, že sa ti o dva týždne začína opäť škola!

narrative-794978_640
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Či chceš, alebo nie, prázdniny sa krátia a už tak skoro sa nevrátia  :-D Pomaly sa s tým zmieruj, nebojuj s tou predstavou, že si predĺžiš prázdniny a s rodičmi pôjdeš na ich obľúbené dovolenkové miesto ešte raz. Existuje totiž nejeden argument, pre ktorý sa do školy budeš tešiť. Áno aj ty, ktorý si teraz prevrátil očami…

1. Klišé typu, že škola ťa veľa naučí si už rozhodne počul. No nie je to celkom tak. Chcieť sa učiť a prijímať nové a zaujímavé vedomosti musíš hlavne ty. Nejde o bifľovanie, či zbytočné memorovanie poučiek, ktoré aj tak za pár dní zabudneš. Ide hlavne o vedomosti, ktoré využiješ, keď brány školy opustíš. Keď sa ti nebude chcieť učiť na písomku, alebo sa budeš tešiť na to, aký geniálny ťahák si urobíš – skús si predstaviť seba o niekoľko rokov ako rodiča. Je skutočne toto ten spôsob, aký chceš svojim deťom odovzdať? Nemyslím si.

https://pixabay.com/sk/kni%C5%BEnica-knihy-vzdelanie-literat%C3%BAra-869061/
pixabay.comFoto: pixabay.com

2. Známka je to isté ako vek. Je to iba číslo, nič si z toho nerob, keď sa ti niečo nepodarí. Mysli na to, že v živote to býva väčšinou opačne, ako ťa to učia v škole. To však neznamená, že ti bude stačiť priemerná známka a že sa s ňou uspokojíš. Vždy sa snaž sa byť najlepším, akým len vieš byť.

https://pixabay.com/sk/%C4%8D%C3%ADsla-vzdelanie-%C5%A1k%C3%B4lka-%C5%A1kola-738068/
pixabay.comFoto: pixabay.com

3. Keď si ešte na základnej, alebo strednej škole a nemáš ani potuchy o tom, čo so životom, jedno by si mal však vedieť určite. Jazyky hýbu svetom! Čím viac ich vieš, tým lepšie. Cestuj, spoznávaj nových ľudí z cudzích krajín a ostaň s nimi v kontakte. Pozeraj anglické či nemecké seriály, zapisuj si slovíčka a ani nebudeš vedieť ako rýchlo sa zdokonalíš v jazyku.

https://pixabay.com/sk/zemegule-svet-hovoril-preklada%C5%A5-110775/
pixabay.comFoto: pixabay.com

4. Využívaj čas efektívne, nikdy sa totiž už nevráti. Koľko času premrháš na hodine, na ktorej sa iba ledabolo znudene tváriš a čakáš, kým skončí? Rozhodne dosť. Každý z nás má talent na niečo iné – niekto na jazyky, iný na čísla a grafy a ďalší na logické myslenie. Vyzdvihni to, v čom si dobrý a pracuj na tom. Hlavne sa nesnaž byť dokonalý vo všetkom – je to zaručená cesta do pekla.

http://giphy.com/gifs/britney-spears-school-bored-uVz35sX4G5Dnq
giphy.comFoto: giphy.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 14. augusta 2015
K téme
reklama:
reklama:
reklama: