Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 domov, ktoré sa oplatí vidieť! S týmto sa architekti naozaj vyhrali!

domupr
14
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Tieto domčeky naozaj nie sú klasickými vilami, drevenicami ani bytovkami. Táto architektúra je upravená tak, aby zapadali do prírody alebo priniesli nejakú tú inováciu na rušnú ulicu.

1. Hobití domček v anglickom Walese

Keď chceš bývať ako Hobit, môžeš si takýto dom sám spraviť. Materiál naň stál len okolo 5000 eur a postavili ho za štyri mesiace. A vyzerá krásne a útulne a asi sme sa zamilovali. :-)

hobbithouse1

hobbithouse2

hobbithouse3

hobbithouse4

2. Sklený dom v Tokyu

Tento projekt s názvom House NA je situovaný na jednej z najpopulárnejších ulíc japonskej metropoly. Je postavený ako domček na strome a dáva úplne nový rozmer prírodnému svetlu. Problémom však je, že neposkytuje obyvateľom dostatok súkromia…

jap1

jap2

jap3

3. Boeing 727 v Costa Rice

Staré lietadlo využili tentokrát naozaj nápadito. Za asi 1800 eur majitelia odkúpili lietadlo a stali sa tak majiteľmi novej nehnuteľnosti. Ďalších 25 tisíc eur investovali do presunu a rekonštrukcie a vďaka tomu teraz majú krásny príbytok s dvomi spálňami a výhľadom na oceán a okolité záhrady. Z toľkých okien musí byť naozaj radosť pozerať. :-)

liet1

liet2

4. Keret House vo Varšave

Keď sa pozorne pozrieš na prvú fotku, tak nájdeš najužší dom na svete! Je doslova vtlačený medzi dve budovy. V najužšom mieste má 92 a v najširšom 152 centimetrov. Ak nemáš rád stiesnené priestory, tak si pobyt v tejto budove moc neužiješ. :-)

najuž1

najuž2

najuž3

5. Dom s vodopádom v Pensylvánii

Hodinky s vodotryskom už nie sú také populárne, preto je tu dom s vodopádom! V tejto oblasti nebolo dostatok stavebnej pôdy, preto architekt navrhol takéto doplnenie prírody. Musíme uznať, že mu to vyšlo parádne!

water1

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 9. februára 2015Zdroj earthporm.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., earthporm.com
reklama:
reklama:
reklama: