5 domov, ktoré sa oplatí vidieť! S týmto sa architekti naozaj vyhrali!

Zdieľať
domupr

Tieto domčeky naozaj nie sú klasickými vilami, drevenicami ani bytovkami. Táto architektúra je upravená tak, aby zapadali do prírody alebo priniesli nejakú tú inováciu na rušnú ulicu.

1. Hobití domček v anglickom Walese

Keď chceš bývať ako Hobit, môžeš si takýto dom sám spraviť. Materiál naň stál len okolo 5000 eur a postavili ho za štyri mesiace. A vyzerá krásne a útulne a asi sme sa zamilovali. :-)

hobbithouse1
hobbithouse2
hobbithouse3
hobbithouse4

2. Sklený dom v Tokyu

Tento projekt s názvom House NA je situovaný na jednej z najpopulárnejších ulíc japonskej metropoly. Je postavený ako domček na strome a dáva úplne nový rozmer prírodnému svetlu. Problémom však je, že neposkytuje obyvateľom dostatok súkromia…

jap1
jap2
jap3

3. Boeing 727 v Costa Rice

Staré lietadlo využili tentokrát naozaj nápadito. Za asi 1800 eur majitelia odkúpili lietadlo a stali sa tak majiteľmi novej nehnuteľnosti. Ďalších 25 tisíc eur investovali do presunu a rekonštrukcie a vďaka tomu teraz majú krásny príbytok s dvomi spálňami a výhľadom na oceán a okolité záhrady. Z toľkých okien musí byť naozaj radosť pozerať. :-)

liet1
liet2

4. Keret House vo Varšave

Keď sa pozorne pozrieš na prvú fotku, tak nájdeš najužší dom na svete! Je doslova vtlačený medzi dve budovy. V najužšom mieste má 92 a v najširšom 152 centimetrov. Ak nemáš rád stiesnené priestory, tak si pobyt v tejto budove moc neužiješ. :-)

najuž1
najuž2
najuž3

5. Dom s vodopádom v Pensylvánii

Hodinky s vodotryskom už nie sú také populárne, preto je tu dom s vodopádom! V tejto oblasti nebolo dostatok stavebnej pôdy, preto architekt navrhol takéto doplnenie prírody. Musíme uznať, že mu to vyšlo parádne!

water1

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom