Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 najrozšírenejších mýtov o Facebooku!

facebook 1
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné: www.freedigitalphotos.net
reklama:
reklama:

Chystá Facebook spoplatnenie? Vedia o mne všetko? Sleduje ma niekto? Ak hľadáš odpovede na tieto rozšírené mýty o tvojom Facebook profile, si na správnom mieste. Teraz zistíme ako sa veci vskutočnosti majú…

1. Bude Facebook spoplatnený?

Doslova v pravidelných intervaloch sa objavujú rôzne informácie o spoplatnení tejto sociálnej sieti. Doteraz sa však ani jedna z týchto predpovedí nenaplnila a aj oficiálne stanovisko Facebooku je nie. Službu zachovávajú navždy bezplatnú pre všetkých. Nehovoriac o tom, že obraty z reklám sú pre pána Zuckerberga oveľa zaujímavejšie ako prípadné poplatky užívateľov.

2. Predáva Facebook informácie o mne?

Nemaj obavy. Všetky svoje informácie, ktoré zdieľaš, si môžeš upravovať a kontrolovať kedykoľvek a kdekoľvek priamo ty sám v tzv. Rýchlom nastavení súkromia (ikona zámky v pravom hornom rohutvojho Facebook-u).

Ilustračné: http://www.freedigitalphotos.net/
Ilustračné: www.freedigitalphotos.net

3. Môže aplikácia alebo hra odo mňa niečo chcieť?

Aplikácia od teba nikdy nemôže chcieť, aby si si niečo stiahol, vyplnil dotazník, znovu sa prihlásil, vstúpil do propagačnej akcií alebo vykonalinú akciu predtým, aby si sa mohol na niečo pozrieť. Jedinú vec, ktorú môže od teba aplikácia alebo hra vyžadovať, je tzv. ,,lajknúť“ ju. Facebook však počíta aj s podozrivými aplikáciami a hrami a ponúka ti možnosť nahlásiť mu ju na preverenie.

4. Môžem zistiť kto všetko videl môj profil?

Nie. Facebook neumožňuje sledovať počet zobrazení tvojho profilu, ani zoznam ľudí, ktorí si ho prezreli. To platí aj o tvojich príspevkoch a fotkách. Žiaľ, neumožňujú to ani iné aplikácie od iných výrobcov. Podobne, ani tvoje prezeranie profilov iných, dotyční nemajú možnosť zistiť a kontrolovať.

5. Vedia o mne reklamné spoločnosti aj prostredníctvom Facebooku?

Nastavenie Facebooku ti opäť ponúka možnosť priamo kontrolovať a nastavovať oprávnenie nainzertné zdieľanie tvojich informácií. Avšak, reklamné spoločnosti si dokážu zistiť tvoje meno alebo e-mail priamo z tvojho profilu (podľa toho, čo zdieľaš) a kontaktovať ťa.

Ak ti lezú na nervy rôzne upozornenia, pozvánky a obťažujúce ponuky, mal si možnosť zistiť, že najrozšírenejšia sociálna sieť už výrazne pokročila a ponúka ti možnosť množstvo vecí priamo nastaviť podľa tvojich predstáv a zdieľať so svojimi priateľmi a užívateľmi len to, čo chceš ty sám.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor mmsDátum 13. mája 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: