Facebook má novinku! Takto chce zabrániť samovraždám!

Zdieľať
NSA Facebook
FILE - In this Tuesday, Dec. 13, 2011, file photo, a Facebook User Operations Safety Team worker looks at reviews at Facebook headquarters in Menlo Park, Calif. Facebook's top attorney says that after a week of negotiations with U.S. security officials, the company is allowed to make new revelations about government orders for user data, Friday, June 14, 2013. (AP Photo/Paul Sakuma, File)

Facebook má novú funkciu, ktorá má pomôcť používateľom zaoberajúcim sa myšlienkou na samovraždu.

Nové tlačidlo funguje na počítačoch aj na smartfónoch a dáva aj tebe možnosť zasiahnuť v prípade, že tvoj priateľ napíše niečo znepokojujúce. Podľa informácií, ktoré priniesol Huffingtonpost.com sa bude pod možnosťou Nahlásiť príspevok zobrazovať aj funkcia kontaktovať priateľa, ktorý status napísal, kontaktovať iného z priateľov pre podporu alebo kontaktovať linku dôvery.

Potom si príspevok pozrie niekto z Facebooku a vyhodnotí, či má nejaké znaky samovražedného zmýšľania. Ak bude mať príspevok samovražedné prvky, dostane jeho autor podľa informácií stránky Huffingtonpost.com takúto správu:

facebook brani samovrazda

„Ahoj, XY, tvoj priateľ má pocit, že prechádzaš ťažkým obdbobím a poprosil nás, aby sme sa pozreli na tvoj príspevok. Chceli by sme ti poskytnúť podporu, ak to potrebuješ. Nie si v tom sám, takto pomáhame viacerým ľuďom každý mesiac. Čo by si chcel urobiť?“

Potom si bude môcť užívateľ vybrať z možností – hovoriť s priateľom, hovoriť s pracovníkom linky dôvery alebo dostať tipy a podporu. Táto novinka je teraz prístupná u polovice užívateľov v USA a postupne sa má rozšíriť po celých Spojených štátoch. Facebook údajne pracuje na tom, aby mohol rozšíriť funkciu aj do ďalších krajín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom