Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Facebook má novinku! Takto chce zabrániť samovraždám!

NSA Facebook
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FILE - In this Tuesday, Dec. 13, 2011, file photo, a Facebook User Operations Safety Team worker looks at reviews at Facebook headquarters in Menlo Park, Calif. Facebook's top attorney says that after a week of negotiations with U.S. security officials, the company is allowed to make new revelations about government orders for user data, Friday, June 14, 2013. (AP Photo/Paul Sakuma, File)
reklama:
reklama:

Facebook má novú funkciu, ktorá má pomôcť používateľom zaoberajúcim sa myšlienkou na samovraždu.

Nové tlačidlo funguje na počítačoch aj na smartfónoch a dáva aj tebe možnosť zasiahnuť v prípade, že tvoj priateľ napíše niečo znepokojujúce. Podľa informácií, ktoré priniesol Huffingtonpost.com sa bude pod možnosťou Nahlásiť príspevok zobrazovať aj funkcia kontaktovať priateľa, ktorý status napísal, kontaktovať iného z priateľov pre podporu alebo kontaktovať linku dôvery.

Potom si príspevok pozrie niekto z Facebooku a vyhodnotí, či má nejaké znaky samovražedného zmýšľania. Ak bude mať príspevok samovražedné prvky, dostane jeho autor podľa informácií stránky Huffingtonpost.com takúto správu:

facebook brani samovrazda

„Ahoj, XY, tvoj priateľ má pocit, že prechádzaš ťažkým obdbobím a poprosil nás, aby sme sa pozreli na tvoj príspevok. Chceli by sme ti poskytnúť podporu, ak to potrebuješ. Nie si v tom sám, takto pomáhame viacerým ľuďom každý mesiac. Čo by si chcel urobiť?“

Potom si bude môcť užívateľ vybrať z možností – hovoriť s priateľom, hovoriť s pracovníkom linky dôvery alebo dostať tipy a podporu. Táto novinka je teraz prístupná u polovice užívateľov v USA a postupne sa má rozšíriť po celých Spojených štátoch. Facebook údajne pracuje na tom, aby mohol rozšíriť funkciu aj do ďalších krajín.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 27. februára 2015Zdroj huffingtonpost.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., ilustračná: SITA/AP
K téme
reklama:
reklama:
reklama: