6 podivných vecí, ktoré robí láska s vaším telom

Zdieľať
Pary_laska_pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pri zamilovaní sa zaplavujú mozog chemické látky, ktoré môžu vyvolávať rôzne pocity od potešenia až po intenzívne sústredenie sa. Tieto chemické látky môžu vyvolať reakcie po celom tele. Mohli by pomôcť vysvetliť, prečo máme taký zvláštny pocit, keď vidíme niekoho, kto nám je blízky. Ste zvedaví, ako láska ovplyvňuje náš mozog a telo? Čítajte ďalej.

Nastúpi pocit šťastia

V počiatočných fázach vzťahu má človek pocit eufórie a je nato dobrý dôvod. Výskum ukázal súvislosť medzi silnými pocitmi lásky a zvýšenou hladinou dopamínu v mozgu. Je to očakávanie z toho, aká odmena nás čaká.

Pary_laska_pixabay 6
ilustračné: pixabay.com

Bolesť sa vytratí

Pohľad na milovaného človeka zaručí, že vaša bolesť prejde. V nedávnej štúdii vedci zistili, že keď sa dotkli človeka horúcim predmetom, jeho bolesť sa pri pohľade na blízkeho človeka znížila.

Pary_laska_pixabay 1
ilustračné: pixabay.com

Vaše oči „uviaznu“ v partnerových

Podľa jedného výskumu páry, ktoré sa dlho pozerali do očí, prejavovali pocity náklonnosti viac ako keď robili iné činnosti – pozerali sa na partnerove ruky a počítali, koľkokrát ich partner zažmurkal.

Pary_laska_pixabay 4
ilustračné: pixabay.com

Vaša tvár horí

Rýchle uvoľňovanie adrenalínu, keď vidíme predmet našej náklonnosti, spôsobuje naše červenanie sa. Tento hormón rozťahuje cievy, zlepšuje prietok krvi a kyslíka v tele a, žiaľ, aj na tvári.

Pary_laska_pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vaše srdce môže byť viac chránené

Zosobášení ľudia sú, aspoň podľa jednej štúdie, menej náchylní na infarkty. Pri pároch je totiž menej pravdepodobné, že ľudia v nich podľahnú nezdravým návykom.

Jablko_srdce pixabay.com_
ilustračné: pixabay.com

Celé telo vás „svrbí“

Pocity rozkoše plynú z uvoľňovania adrenalínu a nonadrenalínu, srdce ide ako o závod, potia sa dlane a točí sa hlava. Pravdepodobne niekto našiel kľúč k vášmu srdcu.

Kluc_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom