Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 podivných múzeí, o ktorých ste nevedeli, že existujú

Muzeum kolieskovych korcul maps.google.sk_.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
reklama:
reklama:

Niektoré múzeá majú podivnejšie zbierky ako iné. Niektoré sú však výnimočnejšie ako ten zvyšok. To, čo ponúkajú, by ste si asi dobrovoľne nikdy nevyhľadali, avšak, keď už si ich zbierky pozriete, zostanete očarení. V dobrom či v zlom. ?

Múzeum zlého umenia

Muzeum zleho umenia.jpg
print screen museumofbadart.org

Hovorí sa, že krása je v očiach pozorovateľa. Ani jeden z kúskov v Múzeu zlého umenia by ste však nenazvali krásnym. Sú to buď zlé veci vytvorené talentovanými umelcami, alebo kúsky vytvorené mimoriadne netalentovanými umelcami.

Múzeum psích obojkov

Muzeum obojkov.jpg
print screen www.leeds-castle.comCastle+%26amp%3B+Exhibitions

Múzeum v zámku Leeds v Kente vystavuje psie obojky z posledných piatich storočí. Niektoré sú železné, niektoré plastové a niektoré majú hroty. Každý si nájde niečo svoje.

Medzinárodné múzeum banánov

Banana museum.jpg
www.internationalbananamuseum.com

V tomto múzeu v Mecce v Kalifornii je každý jeden objekt tvarovaný ako banán. Napríklad zošívačky, sošky ši gramofóny. Nájde sa tam však aj banánová zmrzlina, banánová sóda a banana split tiež.

Múzeum podivností

Muzeum podivnosti.jpg
www.facebook.com

Ak by ste niekedy zavítali do Lawrencu v Kansase, mali by ste navštíviť toto múzeum. Ide o dom Randyho „Honey Boya“ Walkera, ktorý zbieral také podivnosti, ako napríklad necht Elvisa Presleyho, obrazy mŕtvol v rakvách či slona v tvare Adolfa Hitlera.

Národné múzeum horčice

Narodne muzeum horcice maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Zakladateľ Barry Levenson je vážne oddaný horčici. Zanechal prácu asistenta generálneho prokurátora, aby si otvoril múzeum v Middletone v štáte Wisconsin. Obsahuje zbierky takmer 5 700 horčíc z viac ako 70 krajín.

Národné múzeum kolieskových korčúľ

Muzeum kolieskovych korcul maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Toto múzeum v Nebraske sa môže pochváliť najväčšou zbierkou historických kolieskových korčúľ na svete. Niektoré z nich majú takmer 200 rokov. Nachádzajú sa tam aj kostýmy, tisíce fotografií korčuliarov a programy súťaží v korčuľovaní.

Medzinárodné múzeum a výskumné centrum UFO

Ufo museum maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Existujú mimozemšťania? Ak áno, ako sa prepravujú? Múzeum v Novom Mexiku s venuje odpovediam na tieto otázky a skúmaniu aktivít UFO.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 5. apríla 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme
reklama:
reklama:
reklama: