Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 antivírusových bylín, ktoré bojujú proti infekciám

Befunky collage 4.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.pixabay.com
reklama:
reklama:

Existuje veľa potravín a bylín, ktoré sú pre naše zdravie naozaj prospešné. Človek však nepozná všetky ich výhody, a preto tu máme pre vás niekoľko bylín, o ktorých ste mali vedieť, že bojujú proti infekciám. Posilňujú imunitný systém, aby pomohli znížiť zápal a zbavili telo baktérií, ktoré spôsobujú chrípku, bežné ochorenie a iné ochorenia.

1. Baza

Medzi antivírusové bylinky patrí napríklad baza. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine zistila, že môže byť použitá na liečbu chrípky A a B. Pomáha telu bojovať proti vírusovým infekciám a bakteriálnym infekciám.

Elder 1609129_640.jpg
www.pixabay.com

2. Echinacea

Echinacea obsahuje silné fytochemikálie, ktoré pomáhajú bojovať s vírusovými infekciami a dokonca znižujú nádory. Bylina má schopnosť zabrániť prenikaniu baktérií do zdravých buniek, čo výrazne znižuje riziko vzniku infekcií.

Nature 3053909_640.jpg
www.pixabay.com

3. Cesnak

Antivírusové byliny zahŕňajú aj cesnak, známy svojimi silnými protizápalovými, protiplesňovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Cesnak môže pomôcť kontrolovať hypertenziu, liečiť infekcie uší, znížiť vypadávanie vlasov, zlepšiť kardiovaskulárne zdravie a dokonca znížiť riziko rakoviny. Štúdie ukázali, že cesnak môže pomôcť pri boji s infekciami zabíjaním škodlivých mikroorganizmov v tele.

Garlic 3164849_640.jpg
www.pixabay.com

4. Nechtík

Nechtík pomáha bojovať proti zápalom a zabraňuje poškodeniu voľných radikálov. Flavonoidné antioxidanty v nechtíku môžu tiež pomôcť pri liečbe infekcii uší. Vďaka bojom proti baktériám môžu okvetné lístky rastliny nechtíka pomôcť urýchliť hojenie pri rezoch, popáleninách a iných ranách.

Flower 3132857_640.jpg
www.pixabay.com

5. Zázvor

Zázvor sa často používa v ayurvédskej medicíne. Zázvor má prirodzený otepľujúci účinok na telo. Pracuje na čistení lymfatického systému a zbavení sa toxínov, ktoré môžu spôsobiť vírusové, plesňové a bakteriálne infekcie. Zázvor môže tiež pomôcť zmierniť nevoľnosť, zmierniť bolesť a zlepšiť symptómy cukrovky.

Ginger 1714196_640.jpg
Foto: www.imgur.com

6. Koreň sladkého drievka

Výkonné antivírusové byliny zahŕňajú aj koreň sladkého drievka. Liečivý koreň obsahuje antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém a pomáhajú predchádzať poškodeniu voľných radikálov. Koreň sladkého drievka môže byť tiež použitý ako prírodný liek proti bolesti v krku.

Licorice 233958_640.jpg
www.pixabay.com

7. Olivový list

Rovnako ako iné antivírusové byliny, aj olivový list má schopnosť liečiť infekcie. Výskum ukázal, že olivový list môže pomôcť bojovať proti kandidám, meningitíde, hepatitíde B, tuberkulóze a chronickému únavovému syndrómu.

Olive 2657693_640.jpg
www.pixabay.com

8. Oregano

Oregano je známe svojimi silnými antibakteriálnymi vlastnosťami. Oregano obsahuje protizápalovú zlúčeninu, ktorá bojuje proti vírusovým infekciám spolu s alergiami, parazitmi a dokonca aj nádormi.

Oregano 91079_640 1.jpg
www.pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 2. marca 2018Zdroj www.davidwolfe.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: