Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 faktov o Dubaji, ktoré pravdepodobne neviete

Dubaj pixabay 1.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Dubaj je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest na svete. V 60. rokoch minulého storočia tam bola len holá púšť s niekoľkými budovami a dnes je to najhustejšie osídlené mesto v Spojených arabských emirátoch.

Mesto športových áut

Dubaj pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dubajská polícia jazdí na drahých autách ako Aston Martin, Ferrari alebo Mercedes. Takéto autá sa používajú predovšetkým na exhibíciách, občas v nich však policajti hliadkujú aj v bohatých turistických oblastiach. V meste sa nachádza veľa drahých nepoužívaných áut, po finančnej kríze v roku 2009, keď mnohí skrachovali, svoje autá opustili.

77 % ľudí sú imigranti

Dubaj pixabay 2 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Len 23 % ľudí žijúcich v Dubaji sa v Spojených arabských emirátoch aj narodilo. Napríklad pracovníci, ktorí stavajú nové budovy, sú zvyčajne prisťahovalci z Pakistanu, Indie, Bangladéša.

Nezvyčajné domáce zvieratká

Bohatí ľudia sa musia odlišovať, Dubajčania nie sú výnimkou. Bohatí šejkovia a podnikatelia mali často ako domáce zvieratá tigre či levy. V súčasnosti je to nelegálne. Krajina schválila zákon zakazujúci súkromné vlastníctvo a obchodovanie s voľne žijúcimi nebezpečnými zvieratami.

Dane v Dubaji

Dubaj pixabay 1 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

V minulosti neboli v Dubaji dane. Zdaňovať sa začalo v posledných 10 rokoch, po páde ekonomiky. K 1. januáru 2018 bola zavedená 5-percentná daň. Takmer 100 produktov, služieb zdravotnej starostlivosti a vzdelávanie stále zatiaľ zdanených nie je.

Mesto rapídnych zmien

Dubaj pixabay 3 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dubaj je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest – rozvíja sa tak rýchlo, že len za posledné tri roky tam bolo postavených 42 staníc metra. 20 % všetkých žeriavov sa nachádza v Dubaji.

Ťavie preteky

Dubaj pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Namiesto tradičných konských dostihov sa v Dubaji konajú ťavie preteky. Najprekvapujúcejšie je, že sa na nich zúčastňujú namiesto ľudí roboty. Cena každého robota sa pohybuje od 3- do 10-tisíc dolárov.

Mesto v meste

V priestore 4,5 milióna štvorcových metrov sa pod kupolou budú nachádzať divadlá, obchodné domy, hotely a parky. Budova bude postavená iba pre peších a bude riadená počítačmi.

Krytý lyžiarsky areál

V najväčšom obchodnom stredisku v Dubaji sa nachádza 22 500 metrov štvorcových veľké lyžiarske stredisko. Má 85 metrov vysokú horu s piatimi svahmi a 400-metrovým svahom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 26. júna 2018Zdroj brightside.me © Najky.sk
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: