8 zdravých potravín, ktoré sú prospešné pre vášho štvornohého miláčika

Zdieľať
Dog 280332_640.jpg

Nielen ľudia by sa mali zdravo stravovať. Pár zdravých potravín je vhodných aj pre domácich miláčikov! 

Každý majiteľ psa dbá na to, aby sa mal jeho štvornohý miláčik čo najlepšie. Preto je dôležité sa o neho dobre starať. K tomu patrí aj vhodná strava. Ak je to ešte šteňa, je mimoriadne dôležité si dávať pozor na to, čo mu dáme jesť. Niekedy je ťažké odolať jeho nevinnému pohľadu spopod stola, však? Radšej siahnite po zdravej potravine, ktoré sú pre psíkov naozaj prospešné. Pýtate sa, ktoré to sú? Pozrite si nasledujúcich 8 potravín, ktoré svojmu domácemu miláčikovi pokojne môžete dopriať.

1. Ovsené vločky

Ovsené vločky pomáhajú tráveniu. Sú vhodné aj pre psov vďaka vysokému obsahu vlákniny. Obzvlášť dobré sú pre starších psov s tráviacimi problémami. Stačí uvariť ovsené vločky ako obvykle, ale uistite sa pred podávaním, že sú vychladnuté.

https://pixabay.com/sk/ovsené-vločky-zavrieť-jedlo-jesť-761434/
https://pixabay.com/sk/ovsené-vločky-zavrieť-jedlo-jesť-761434/

2. Petržlen

Ak má váš pes problém s dychom, skúste petržlen. Je dobrým zdrojom draslíka a vápnika, a tiež pomôže neutralizovať zápach z úst. Jednoducho rozsekajte niekoľko lyžíc petržlenu a pridajte do jedla vášho psa.

https://pixabay.com
https://pixabay.com

3. Hrach

Hrášok obsahuje draslík, čo je veľmi dôležitý minerál pre celkové zdravie psa. Hrach tiež obsahuje fosfor a vitamín B. Jediné, čo musíte urobiť, je pridať hrášok do jedla.

https://pixabay.com
https://pixabay.com

4. Kokosový olej

Kokosový olej je skvelý nielen pre vás, ale tiež aj pre vášho psa. Môžete pridať nesladené kokosové vločky alebo kokosový olej do jedla vášho psa. Tak sa vyživuje jeho koža a srsť. Kokosový olej tiež obsahuje monoglycerid monolaurin, ktorý má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.

pinterest.com
pinterest.com

5. Morské riasy Nori

Nori sú sušené morské riasy. Zvyčajne ich môžete nájsť v sushi. Sú bohaté na vlákninu a vitamíny C a E a skvelé pre reguláciu metabolizmu a udržanie dobrého zdravia chlpatého kamaráta.

https://sk.pinterest.com/pin/327214729158997174/
https://sk.pinterest.com/pin/327214729158997174/

6. Mrkva

Mrkva obsahuje viac vitamínov, ktoré poskytujú zdravotnú podporu pre psov. Sú skvelé pre odstránenie plaku zo zubov vášho psa, čo predchádza zubnému kazu a infekcii. Najlepšia je baby karotka vďaka svojej veľkosti a preto, že je už vlastne očistená.

https://pixabay.com
https://pixabay.com

7. Jogurt alebo tvaroh

Mliečne výrobky môžu poskytnúť zdravú dávku vápnika pre vášho domáceho maznáčika. Jogurt a kefír obsahujú probiotiká, ktoré udržujú hladký tráviaci trakt. Pre šteňa je vhodné odstredené alebo nízkotučné mlieko.

pinterest.com
pinterest.com

8. Chudé mäso

Chudé mäso, ako je kuracie, bravčové a hovädzie, sú veľké zdroje vitamínov skupiny B a aminokyselín. Poskytujú energetickú podporu a pomáhajú regulovať metabolizmus. Pri nákupe mäsa pre svojho psa sa uistite, že je bez viditeľného tuku. Vyhnite sa aj mletému mäsu, ktoré má zvyčajne tiež vyšší obsah tuku.

https://sk.pinterest.com/pin/486881409687158955/
https://sk.pinterest.com/pin/486881409687158955/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom