Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento 86-ročný deduško je perfektný. Naučil sa štrikovať a vyrába čiapky predčasne narodeným deťom.

Babybabypic2 d99649b1b4900b1ef2081c2beefbf246.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Tento deduško zaujal celý svet. Takto si vypĺňa svoj voľný čas! 

Obyvatelia mesta Dogwood Forest v Gruzínsku chceli podať pomocnú ruku miestnym rodinám, ktoré to potrebovali. Dozvedeli sa, že v nemocnici v Atlante potrebujú čiapky pre nedonosené deti, ktoré sa zdržiavajú na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti (NICU). Častokrát musia predčasne narodené deti zostať v teple, takže sú uchovávané v inkubátoroch s pohodlnou pokrývkou hlavy. Tieto čiapky sú pre ne nesmierne dôležité.

https://www.youtube.com/watch?v=0a0gzelES5o
www.youtube.com

Medzi týchto aktívnych ľudí patrí aj 86-ročný Ed Moseley, ktorý chcel taktiež prispieť krásnymi čiapkami. Problém bol však v tom, že nevedel šiť, ani štrikovať. Tak sa opýtal svojej dcéry, čo má robiť a ako sa to má naučiť. Tá mu kúpila vhodné nástroje, priadzu a inštruktážnu knihu, v ktorej bol vysvetlený celý postup krok za krokom.

https://www.youtube.com/watch?v=0a0gzelES5o
www.youtube.com

Pomaly, ale isto začal Ed vyrábať malé čiapočky. Prvá mu trvala niekoľko hodín, no trplezlivosť ruže prináša a potvrdilo sa to aj v jeho prípade. Asi po troch čiapkach mu to už išlo výborne a bol doslova nezastaviteľný. Od júla ich vyrobil 55. Nakoniec nemocnica dostala 17. novembra viac ako 350 čiapok od obyvateľov.

https://www.youtube.com/watch?v=0a0gzelES5o
www.youtube.com

Pre rodičov maličkých predčasniatok to bol úžasný pocit vedieť, že aj cudzí ľudia myslia na ich rodiny. Edov príbeh dokazuje, že človek sa môže naučiť nové zručnosti v každom veku.

„Keď vás niekto oceňuje za to, čo robíte, cítite sa prirodzene dobre,“ povedal Ed, ktorý sa chystá vyrobiť 30 čiapok mesačne. „Robí mi to veľa radosti a teraz už pracujem aj na veľkých čiapkach. Robím čiapočky aj pre všetky moje vnúčatá.“

Deduško takto užitočne trávi svoj voľný čas!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 24. novembra 2016Zdroj www.upworthy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: