Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako je to možné? Stratené mača našli viac ako 3700 kilometrov od domova!

VÝSTAVA: Medzinárodná výstava maèiek
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vystavená maèka (lat. Felis silvestris domesticus) poèas podujatia 11. a 12. medzinárodná výstava maèiek. Banská Bystrica, 18. október 2014. Foto: SITA/Ján Viazanièka
reklama:
reklama:

Mladú mačku menom Spice objavili zabalenú v cestovnej taške medzi vecami určenými pre katolícku charitu v štáte Maine.

Mača, ktoré sa minulý mesiac stratilo majiteľovi z mesta Albuquerque v Novom Mexiku, našli v 3700 kilometrov vzdialenom štáte Maine. Keď chovateľ mačiatka menom Spice zistil, že ho niet, myslel si, že už ho nikdy neuvidí. Ono sa však 11. novembra objavilo na východe USA v útulku vo Westbrooku v Maine. Do zariadenia Patsy Murphy ho priniesol istý Bob Watterson, ktorý ho našiel 5. novembra zabalené v cestovnej taške, keď vykladal nábytok určený pre miestnu katolícku charitu. Mača vraj malo v taške pribalené jedlo i podstielku. Muž si ho vzal domov, kde sa oň šesť dní staral a následne ho odniesol do spomínaného útulku, kde ho identifikovali na základe mikročipu.

„Je to naozaj zvláštny príbeh. Kiež by nám dokázala povedať, čo presne sa stalo,“ povedala Murphy o malej mačke. „Ihneď sme kontaktovali jej majiteľa a začali sme pracovať na tom, aby sme mu ju vrátili,“ uviedla ďalej správkyňa útulku a dodala, že Spice prevezú k majiteľovi, hneď ako sa vylieči z infekcie dýchacích ciest. Náklady za cestu domov sa podujal zaplatiť istý podnikateľ z Maine. „Som nesmierne vďačný za to, že sa mačiatko bude môcť vrátiť domov k svojmu majiteľovi i za to, že sa spojilo toľko ľudí, aby mu pomohli,“ doplnil Watterson.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 25. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, ilustračná: SITA
K téme
reklama:
reklama:
reklama: