Neuveriteľný osud. Šikanovaný chlapec a táto mačka majú rovnaký hendikep a sú z nich nerozluční kamaráti

Zdieľať
Different eyes colors cat moon boy madden friendship 2 5abb38f33f927__700.jpg

7-ročný chlapec bol kvôli svojmu hendikepu šikanovaný, no všetko zachránila mačka s rovnakým hendikepom, s ktorou ho spojil takpovediac osud. 

7-ročný Madden z Oklahomy sa narodil s rázštepom pier spojeným s heterochromiou očí (rôznofarebnosť dúhovky). Pre svoj vzhľad bol dlho šikanovaný, čo mu v tak mladom veku vôbec neprospievalo.

Different eyes colors cat moon boy madden friendship 1 5abb38f1cb871__700.jpg

Maddenova mama objavila na jednej stránke fotku mačky, ktorá mala rovnaký hendikep ako jej syn. Zachránili ju dobrí ľudia a hľadala nový domov. Chlapcova mama hneď vedela, že musí byť súčasťou ich rodiny. Nielen, že mala rázštep pier, ale mala tiež heterochromiu očí. Bol to jednoducho osud.

Different eyes colors cat moon boy madden friendship 3 5abb38f49d54d__700.jpg

Heterochromiou trpí len menej ako 1% populácie. A keď sa k tomu pridá aj rázštep pier, je to výnimočne zriedkavé. Mačičku si nakoniec priniesli domov. Z dvojice sa stali nerozluční kamaráti.

Different eyes colors cat moon boy madden friendship 6 5abb38f8634c9__700.jpg

Vďaka mačičke Madden prekonáva nenávistné komentáre a poznámky na jeho adresu, ktoré je ešte stále niekto schopný vysloviť. Zo všetkého si Madden vyberá len lásku a posmešné slová hádže za hlavu. Táto mačička sa stala súčasťou rodiny a rovnako Maddenovej cesty.

Different eyes colors cat moon boy madden friendship 7 5abb38fad1b5a__700.jpg

Madden má ešte dvoch bratov a priznáva, že nechcel na seba pritiahnuť toľko pozornosti. Dúfa však, že aspoň prinesie úžitok deťom s rázštepom pier, ak len zvýši povedomie o tejto chorobe“.

Different eyes colors cat moon boy madden friendship 16jpg.jpg

„Sme plní nedostatkov, rovnako ako každý iný človek, ale vždy sa budeme snažiť, aby sme ostatným ukázali láskavosť,“ uzavrela matka.

Different eyes colors cat moon boy madden friendship 2 5abb38f33f927__700 1.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom