Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sestrička jej dala darček a povedala: „Teraz sa už môžme držať za ruky“. Tento moment dojal všetkých k slzám.

Sestry.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Malé dievčatko má hendikep na celý život. Keď sa narodila, chýbala jej totiž časť jednej ruky. 

Katelyn Vincik je 5-ročné dievčatko, ktoré žije v Texase so svojou milujúcou rodinou. Katelyn je rovnaké dievča ako akékoľvek iné v jej veku, s jednou výnimkou. Keď sa narodila, chýbala jej časť ľavej ruky. Jej matka Kimberly povedala pre ABC News, že Katelyn nebola schopná prijať protetickú končatinu, pretože takmer rok jej meno stálo na poradovníku.

Dievčatko má od narodenia hendikep.

Katelyn1 850x478.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Avšak, rozhodla sa pomôcť jej dcére viesť plnohodnotný, normálny život. Kimberly sa rozhodla, že sa obráti k jednému z najviac nepravdepodobných miest, na knižnicu. Tu sa totiž nachádza 3D tlačiareň, tak sa bola informovať, či by boli schopní jej vyrobiť protézu pomocou nej.

Patrick Ferrell, ktorý pracuje v tejto knižnici hovorí: „Boli sme presvedčení, že by sme mohli takú urobiť, aj keď sme to ešte nikdy predtým neskúšali. Mal som plnú dôveru v našu schopnosť, ale zároveň tu bolo 5-ročné dievčatko, ktorému sme sľubovali novú ruku. Nechcel som ju sklamať. Nikto z nás ju nechcel sklamať“.

Protézu pomocou 3D tlačiarne sa nakoniec podarilo vyrobiť.

Katelyn2 850x637.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Celý proces trval 22 hodín a nakoniec sa to podarilo. Potom prišiel jej veľký okamih. Katelyn rozbalila svoju novú ruku a nasadila si ju. V tomto momente jej sestrička povedala: „A teraz sa môžme držať za ruky“.  Katelynina mama hovorí pre ABC News „Je to veľmi šťastné dieťa, nikdy v živote sa tak neusmiala ako teraz. Jej tvár sa rozžiarila s čistým a úplným šťastím. Bol to moment na nezaplatenie, ktorý nás všetkých dojal“.

Najšťastnejší moment v jej živote.

Dirvcatko.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Moment, ktorý všetkých dojal k slzám!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 27. augusta 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: