Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aký je život znásilnenej ženy? Táto nezvyčajná virtuálna realita ti to ukáže!

Horizon33_2015-1-13_12-24-7
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Mimoriadne traumatický zážitok, akým je znásilnenie, si môžeš vyskúšať prostredníctvom virtuálnej reality. Vznikol totiž zaujímavý titul s názvom Autumn (v prekladej jeseň), ktorý sa snaží pretlmočiť to, čo prežíva znásilnená žena…

Titul s názvom Autumn vznikol preto, aby muži interaktívnou pochopili, ako sa cíti zneužitá žena. Vďaka virtuálnej realite sa staneš súčasťou jej života a vcítiš sa do jej kože.

Príbeh sa odohráva po tom, čo bola žena znásilnená. Najskôr nám zobrazuje leto, z ktorého je cítiť pocit nádeje. Spätne nasleduje jar, počas ktorej sa žena spamätáva z toho, čo prežila. V zime pociťuje depresiu, úzkosť a strach z opustenia domu.

A jeseň je čas, kedy sa to všetko stalo…

Zaujímavá virtuálna realita má nielen pomôcť ostatným ľuďom vcítiť sa do kože obete znásilnenie, ale mohla by pomôcť aj priamo obetiam. Tie by sa mohli takýmto spôsobom vyrovnať s traumatizujúcim zážitkom a ocitnúť sa zoči-voči nepríjemným emóciám.

Chcel by si skúsiť túto virtuálnu realitu?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. januára 2015Zdroj escapistmagazine.com, youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: