Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

American Horror Story – Hotel: Vedeli ste, že séria bola inšpirovaná skutočnými udalosťami?

American horro story.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: lovelace-media.imgix.net
reklama:
reklama:

Zatiaľ posledná séria má tak, ako tie predchádzajúce série, tiež mnoho reálnych inšpirácií.

V rokoch 1980 bol hotel Cecil domovom sériového vraha Richarda Ramireza, známeho ako Nočný stopár. Ramirez mal temné detstvo a videl mnoho krutosti v rodine. Stal sa z neho brutálny vrah, ktorý obete pred strelením do tváre znásilnil. Vraždil aj mačetou, kladivom, nožom, puškou a bol obvinený z trinástich vrážd.

H. H. Holmes je pokladaný za prvého síriového vraha. Navrhol a postavil hotel s labyrintom, izbami bez okien, dverami vedúcimi nikam, tajnými šachtami, zvukotesnými izbami. Holmes najímal a vyhadzoval postupne mnoho robotníkov, takže žiaden nevidel celý plán hotela. Dokonca mnoho z jeho obetí tvorili zamestnanci. Hoci bol obvinený len z deviatich vrážd, pripisuje sa mu ich cez dvesto. Bol chytený a obesený a hotel zhorel v 1895.

Ahs_hotel_promo_10.jpg
lovelace-media.imgix.netFoto: lovelace-media.imgix.net

Jack Unterweger bol ďalším obyvateľom hotela Cecil. Bol to rakúsky vrah, ktorý zabil prostitútku jej vlastnou podprsenkou. Za dobré správanie bol po 16 rokoch prepustený a stal sa celebritou, jeho autobiografia sa učí v školách.

V roku 1924 sa do Los Angeles prisťahoval Gordon Northcott, ktorý unášal a obťažoval chlapcov na svojom ranči. Zabil najmenej tri zo svojich obetí.

Aileen Wuornos, Jeffrey Dahmer a John Wayne Gacy boli tiež sériovými vrahmi. Aileen ako prostitútka zabila sedem mužov. Jeffrey bol kanibal z Milwaukee, ktorý znásilnil a zabil 17 chlapcov a mužov, pričom posledné vraždy zahŕňali nekrofíliu a kanibalizmus. John alias Vraždiaci klaun zabil najmenej 33 mladých chlapcov, pričom väčšinu pochoval na záhrade.

V hoteli sa objavuje ako hlavná postava upírka inšpirovaná Alžbetou Bátoriovou. Táto grófka sa dostala za počet vrážd do Guinnessovej knihy rekordov. Bola posadnutá mučením a vraždením mladých žien, na ktorých vraj prevádzala upírske rituály ako kúpanie sa v krvi.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 21. júla 2016Zdroj www.tvguide.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: