Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Seriál American Horror Story má milióny fanúšikov. Vy ho ešte nepoznáte?

American horror story season 6 theories all five american horror story season posters 852236.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: images-cdn.moviepilot.com
reklama:
reklama:

AMERICAN HORROR STORY (medzi fanúšikmi známy aj pod skratkou AHS) je kultovým seriálom z dielne Brada Falchuka a Rayna Murphyho. Má už päť sérií, na šiestej sa pracuje.

V každej sérii sa objavil famózny Evan Peters (64 epizód). Ďalšou hviezdou je Sarah Pauls (55 epizód) a Američanmi milovaná Jessica Lange. Táto herečka má obrovské množstvo nominácií na Zlatý Glóbus či Oscara a dvakrát ho aj získala, čo svedčí o tom, že producenti si do seriálu vyberali naozaj kvalitných hercov.

Zaujímavosťou tohto hororového seriálu je, že niektoré dejové zápletky sú inšpirované skutočnými udalosťami.

MURDER HOUSE

Dej sa odohráva v roku 2011 a sledujeme život rodiny Harmonových – psychiatra Bena, jeho ženy Vivien a dcéry Violet. Rodina sa presťahuje z Bostonu do starého domu v LA kvôli Benovej nevere.  Tu sa stretávajú so susedkou Constance a jej 2 (inak 4) deťmi. Violet sa dá dokopy s otcovým pacientom Tateom. Táto séria je naozaj napínavá, vlastne ako aj tie ďalšie.

AP on TV American Horror Story
SITA/AP

ASYLUM

Podľa mnohých najlepšia séria, ktorá sa odohráva v psychiatrickej liečebni Briarcliff. Objavuje sa tu sadistický doktor Arden, riaditeľka ústavu Jude, jej pomocníčka Mary Eunice a kňaz Timothy. Stretávame sa so zaujímavými osobami a ich úchylkami a práve tu nájdeme aj tzv. „Koženú tvár“, ktorá bola inšpirovaná sériovým vrahom Edom Geinom.

Emmy Nominations
SITA/AP

COVEN

Tretia séria bola o čarodejniciach. Dej sa odohráva v škole pre čarodejnice v New Orleans, ktorej šéfuje Fiona a učí tu jej dcéra Cordelia. Bojujú s voodoo kráľovnou Mariou Laveau. Vidíme tu čarodejníctvo, voodoo, rasizmus, smrť, rodinu a vzťahy v nej.

Denis O'Hare
SITA/AP

FREAK SHOW

Ďalšia séria inšpirovaná skutočnosťou a to populárnymi americkými cirkusmi hrôzy. Cirkusu, ktorý príde do mesta Jupiter na Floride velí Elsa Mars. Je to takzvaná mama pre všetky „príšery“. Nájdeme tu Krabieho chlapca, ktorý skutočne žil či siamské dvojčatá, potetovaného muža, tučnú ženu, bradatú ženu a tak ďalej. V tejto časti sa objavuje aj vraždiaci klaun, ktorý bol rovnako inšpirovaný skutočným sériovým vrahom. Veľkým ťahákom bol aj duch Edwarda Mordraka so svojou diabolskou tvárou vzadu na hlave.

Golden Globes Nominations
SITA/AP

HOTEL

Séria, kde mala hlavnú rolu aj extravagantná Lady Gaga. Opäť je tu skutočný Hotel Cortez, ktorého majiteľ James Patrick March ho vybudoval, aby v ňom mohol vraždiť a týrať svoje obete. Majiteľkou je „upírka“ Elizabeth. Ubytovanými sú aj mŕtva prostitútka, drogovo závislí, transvestita, model a vraždiaci detektív John.

Golden Globes Nominations
SITA/AP

V súčasnosti sa pracuje na šiestej sérií, ktorá bude mať premiéru 14.09.2016 na TV stanici FX.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 14. júla 2016Zdroj en.wikipedia.org © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: