Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Angelina Jolie podstúpila ďalšiu operáciu! Mala nádor na vaječníku!

People-Angelina Jolie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FILE - In this Nov. 27, 2014 file photo, director Angelina Jolie poses for photographers during a photo call for her film "Unbroken" in Berlin, Germany. Jolie announced in an op-ed in The New York Times on Tuesday, March 24, 2015, that she had her ovaries and fallopian tubes removed to prevent cancer. (AP Photo/Michael Sohn, File) SITA/AP
reklama:
reklama:

Tridsaťdeväťročná herečka mala obavy z rakoviny, ktorá pripravila o život aj jej tri príbuzné.

Americká herečka a režisérka Angelina Jolie podstúpila operáciu, pri ktorej jej odobrali vaječníky a vajíčkovody. Tridsaťdeväťročná rodáčka z Los Angeles sa rozhodla pre zákrok po tom, ako krvné testy ukázali, že môže mať skoré štádium rakoviny, ktorá herečku pripravila o matku, starú mamu aj tetu. „Lekár chcel, aby som išla k chirurgovi a aby mi skontroloval vaječníky. Povedala som si, že ostanem pokojná, budem silná a že nemám dôvod myslieť na to, že nebudem vidieť rásť moje deti a neuvidím vnúčatá,“ uviedla Jolie pre denník The New York Times.

SITA/AP
SITA/AP

Herečka v rovnaký deň navštívila lekárku, ktorá sa starala aj o jej matku, herečku Marcheline Bertrand. Podstúpila vyšetrenia a po piatich dňoch jej oznámili, že test na rakovinu je negatívny. Jolie pred dvoma rokmi preventívne podstúpila obojstrannú mastektómiu. Je nositeľkou génu BRCA1, pre ktorý jej hrozilo až 87-percentné riziko vzniku rakoviny prsníka a 50-percentné riziko rakoviny vaječníkov. Po konzultáciách s lekármi, ktorí jej preventívnu operáciu odporučili už skôr, sa rozhodla aj pre odobratie vaječníkov a vajíčkovodov. „Na jednom vaječníku som mala malý nádor, ale v ostatných tkanivách neboli žiadne znaky rakoviny,“ prezradila herečka.

SITA/AP
SITA/AP

„Najdôležitejšie je, aby ste vedeli o vašich možnostiach a vybrali si to, čo je pre vás správne. Napriek tomu, že dostávam hormóny, som v menopauze. Už nebudem mať ďalšie deti a očakávam tiež nejaké fyzické zmeny. So všetkým som sa však zmierila, nie preto, že som silná, ale pretože je to súčasťou života. Nie je to nič, čoho by som sa obávala. Súcitím so ženami, ktoré postihla podobná situácia v ich živote veľmi skoro, ešte pred tým, ako mali deti. Ich situácia je oveľa horšia, ako moja,“ vyjadrila sa Jolie, ktorá s manželom, hercom Bradom Pittom vychováva šesť detí. „Nie je jednoduché takto sa rozhodnúť, ale môžete to vziať do vlastných rúk a čeliť akýmkoľvek zdravotným problémom. Môžete sa poradiť, dozvedieť sa, aké máte možnosti a správne sa rozhodnúť,“ dodala

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 24. marca 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
reklama:
reklama:
reklama: