Angelina Jolie povedala, že je vtipné byť Vládkyňou zla!

Zdieľať
Angelina Jolie
Angelina Jolie delivers a statement prior to her directed screening of the film "In the Land of Blood and Honey" at United Nation's University in Tokyo, Monday, July 29, 2013. (AP Photo/Koji Sasahara)

Pred nakrúcaním snímky Vládkyňa zla povedalo herečke viacero ľudí, že by sa hodila do úlohy zápornej postavy. Jolie sa na tom smeje, pretože zlú vílu z rozprávky o Šípkovej Ruženke mala ako dieťa rada aj napriek tomu, že ju desila.

Americká herečka, režisérka a scenáristka Angelina Jolie považuje za vtipné, ak jej niekto povie, že je ako stvorená pre úlohu Vládkyne zla, ktorú stvárňuje v rovnomennom filme o zlej víle z rozprávky o Šípkovej Ruženke. Predtým, ako dostala úlohu v snímke, ktorá bude mať slovenskú premiéru 29. mája, jej vraj zavolal brat. „Musíš dostať svoje meno na ten zoznam,“ povedal.

„Je vtipné, keď ľudia hovoria, že by ste boli skvelou zápornou postavou. Bola mojou obľúbenou, keď som bola dieťa. Desila ma, no zároveň ma priťahovala. Zbožňovala som ju,“ vyjadrila sa 38-ročná filmárka pre magazín Entertainment Weekly.

Keď oznámila svojim šiestim deťom Maddoxovi, Paxovi, Zahare, Shiloh, Vivienne and Knoxovi, že stvárni Vládkyňu zla, ostali vraj zaskočení. „Je taká strašidelná,“ zareagovali. Herečka sa preto rozhodla, že im prezradí, aký bol pravdivý vílin príbeh. Na druhý deň započula hádku sedemročnej Shiloh s iným dieťaťom o tom, že Vládkyňa zla nebola skutočne zlá, ľudia ju iba nechápali. Vtedy si vraj držiteľka troch Zlatých glóbusov pomyslela, že bolo správne nakrútiť film o nej.

„Vládkyňa zla je nevypovedaným príbehom Disneyho najkultovejšej zápornej postavy z rozprávky Šípková Ruženka z roku 1959. Krásna mladá dospievajúca žena s čistým srdcom Maleficent má idylický život v mierumilovnom lesnom kráľovstve, kým jedného dňa neohrozí harmóniu invázia nepriateľskej armády. Z Maleficent sa stane najvášnivejší ochranca krajiny, ale zažije bezohľadnú zradu, pre ktorú sa jej srdce zmení na kameň. Túžiaca po pomste čelí veľkolepému boju s nasledovníkom nepriateľského kráľa a preto uvalí kliatbu na jeho bábätko Auroru. Kým dieťa rastie, Maleficent si uvedomí, že Aurora má kľúč od mieru v kráľovstve a možno aj od jej skutočného šťastia,“ napísali zástupcovia The Walt Disney Company. V snímke režiséra Roberta Stromberga sa okrem Jolie predstavia aj Elle Fanning, Peter Capaldi, Juno Temple, Miranda Richardson či Imelda Staunton.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom