Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Auto prerobené na bazén? Žiadny problém, tento mladý Slovák vám ukáže, ako na to

Bazen 1.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
najky.sk
reklama:
reklama:

Stojí vám doma na dvore staré auto a neviete, čo s ním? Inšpirujte sa týmto šikovným chalanom a vyrobte si z neho bazén. Nie je to až také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Však, presvedčte sa sami. 

Matúš Lisy z Lehoty pri Nitre dostal naozaj bláznivý nápad. Svoj sen premenil na skutočnosť, keď si kúpil staré pojazdné auto. No tým to ešte len začalo. Všetky diely z auta vybral a vyrobil z neho skutočný bazén. A nie len tak hocijaký. Voda je podsvietená led pásom, ktorá dokáže meniť farby.

Z auta najprv musel vybrať všetky súčiastky.

Z auta bazen
najky.sk

Vodu nie je nutné vyhrievať, pretože po rozpálení auta na slnku má voda príjemných 30 stupňov, v prípade nepriaznivého počasia je voda vyhrievaná elektrickou špirálou z práčky. Plánovaný je aj ohrev pomocou prietokového ohrievača- kachle a v nich stočená medená trubka, cez ktorú bude pretekať voda s pomocou kartušovej filtrácie. Externe sa na bazén pripája kompresor, aby sa z bazénu stalo vírivé jacuzzi.

To je nápad, čo poviete?

Z auta bazenn
najky.sk

Majiteľ auto-bazénu dal dokonca vyrobiť špeciálne evidenčné čísla. Výhodou je aj to, že pod bazénom môžete dokonca aj pokosiť trávnik. Jednoducho ho odtlačíte alebo odtiahnete.

Podrobné informácie:

Špz: NR BAZEN

Značka: Opel Astra

Verzia: kombi

Objem: 2000 litrov vody

Počet miest: 6

Nosnosť: 2500 kg

Druh paliva: voda

Teplota vody 22 do 40 °C

Výbava:

Vyhrievané sedačky, podsvietený interiér, diaľkové led ovládnie, kartušová filtrácia, led svetlá, 3 stupňové sedenie, lakťová opierka, hliníkové disky, strešné okno 

Z auta bazén
najky.sk

Majiteľ nám prezradil aj postup, ako na to:  Najprv musíte vlastniť auto, ktoré vám nie je ľúto rozobrať. Odmontovať a vytiahnuť všetky diely z interéru, ponecháme len karosériu.Vytiahnuť motor a jeho časti, tento priestor je vhodný na filtráciu, kompresor. Urobiť z auta kabriolet. Pripraviť karosériu, dno a boky bazénu. Priskrutkovať osb dosky a uholníky. Nalepiť obojstrannou páskou penovú podložku. Následne na to dať modrú plachtu pre lepší efekt. Nalepiť led pás pred lepením poslednej vrstvy. Posledná vrstva je priehľadná agro fólia. Všetky vrstvy musia kopírovať osb dosky a ak nie, tlak vody pritlačí všetky vrstvy rovnomerne o strany bazénu.  Teraz treba namontovať filtráciu, trysky na filtráciu, na čerpadlo, kompresor. A posledná, najdôležitejšia vec je napustiť vodu do bazénu :)

43.jpg
najky.sk

Výdavky: 200 eur auto, 40 eur OSB dosky 4 ks, 7 eur penová podložka 15m2 /3mm, 8 eur modrá zakrývacia plachta, 12 eur argo folia 6x3m /1,7mm, 32 eur ŠPZ NR BAZEN, 12 eur obojstranná páska 100m, 20 eur Led pás 8m, ovládanie, 5 eur špirála z práčky na ohrev, 20 eur kartušová filtrácia, 10eur trisky na napojenie filtácie, 10 eur montážna pena 2ks, 10 eur skutky do dreva/železa, 0 eur doma robené uholníky 80ks

Príjmy: predaj použitých dielov 

Stálo to veľa času a námahy, ale výsledok stojí zato! Sú to 100-vky hodín práce, rozoberania, merania, chystania, upravovania, lepenia, strihania, pílenia a nakoniec kúpania :)

Tu uvidíte podrobné fotky postupu a výsledku!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 24. júna 2017Zdroj najky.sk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: