Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bábätko sa narodilo s takýmto obrovským jazykom. Videli ste už niečo podobné?

Baby jazyk.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Niekedy sa bábätká narodia s rôznymi abnormalitami. Videli ste už takýto veľký jazyk u novorodenca?

Paisley Morrison-Johnson, 16-mesačné dievčatko sa narodilo v Južnej Dakote s jazykom, ktorý bol veľký ako dospelácky. Podstúpila tak operáciu, kde jej zmenšili jazyk.

Nadrozmerný jazyk dieťaťa bol výsledkom Beckwith-Wiedemannovho syndrómu, genetickým ochorením, ktoré môže spôsobiť abnormálny rast určitých častí tela. Vzácny stav postihuje asi jednéh z 13 700 novorodencov po celom svete.
Matka Madison Kienow povedala pre BuzzFeed News, že nevedela o stave svojej dcéry, kým nemala náhly cisársky rez dva mesiace pred termínom. „Počas môjho cisárskeho rezu ju dostali von a zistili, že jej jazyk bol obrovský“, povedala.

https://www.youtube.com/watch?v=efQmx5OEGDM
www.youtube.com

Lekári okamžite odviedli Paisley preč, lebo sa báli, že jej jazyk by mohol obmedziť jej dýchacie cesty. „Nikdy som ju nevidela, nedotýkala sa jej, nepočula ju plakať,“ hovorí matka. Paisley strávila tri a pol mesiaca v nemocnici. Na odporúčanie lekára išla Paisley na prvú operáciu jazyka a po šiestich mesiacoch na druhú.

https://www.youtube.com/watch?v=efQmx5OEGDM
www.youtube.com

„Ide o najväčší jazyk, aký som kedy videl, zvlášť u tak malého dieťaťa“, povedal chirurg. „Teraz začala hovoriť slová, dokáže zjesť dospelácke jedlo, začínajú jej rásť zuby“, povedala Madison. „Chirurgický zákrok mal naozaj význam. Teraz mám ten najlepší pocit, pretože Paisley sa môže krásne usmievať“.

„Paisley krásne rastie, je to osobnosť a dáva nám lásku“, povedala Madison. „Je to jednoducho úžasné.“

Dieťa sa narodilo s nadrozmerným jazykom!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 17. októbra 2016Zdroj www.buzzfeed.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: